SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Auris II będzie kosztować w Polsce od 59 900 zł

Toyota Auris II będzie kosztować w Polsce od 59 900 zł

06.11.2012, godz. 09:20
Toyota Auris II generacji
foto: toyota

Wiemy już ile będzie kosztować bazowa odmiana nowego kompaktowego Aurisa drugiej generacji. Toyota właśnie poinformowała, że polski cennik rozpocznie się od kwoty 59 900 zł. Oznacza to, że cena auta spadła w porównaniu z pierwszym Aurisem, który był wyceniony na 61 600 zł.

W brytyjskiej fabryce Toyoty w Burnaston uruchomiono już produkcję nowego modelu Auris. Niebawem obok hatchbacka będzie także wytwarzana wersja kombi Touring Sports. Z taśm montażowych zakładów zjeżdżać będą Aurisy z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz pełnym napędem hybrydowym. Sam zestaw hybrydowy, podobnie jak w przypadku innych modeli Toyoty, jest produkowany w Japonii.

Nowy kompaktowy Auris zadebiutuje w Polsce podczas oficjalnej premiery na początku 2013 roku, w dniach 11-13 stycznia. Początkowo w ofercie znajdzie się 5-drzwiowy hatchback zasilany jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi. Z czasem gamę uzupełni jednostka hybrydowa oraz bardziej rodzinna odmiana kombi Touring Sports. Cena w Polsce za hatchbacka będzie się rozpoczynać od kwoty 59 900 zł

Toyota Auris II - SILNIKI

Pod maską nie będzie zbyt wielkiego przełomu. Jednostki napędowe to znane motory z obecnej generacji. W ofercie znajdą się dwie wersje benzynowe o pojemnościach 1.33 i 1.6 litra, dwa Diesle - 1.4 D4-D oraz 2.0 D-4D, a także odmiana hybrydowa. Ekologiczny silnik to znane połączenie jednostki spalinowej z elektryczną, zasilaną niklowo-wodorkowymi akumulatorami, podobnymi jak w hybrydowym Yarisie.

Nowość to umieszczenie akumulatorów pod siedzeniem (podobnie jak w Yarisie HSD), dzięki czemu baterie nie będą zabierały przestrzeni bagażowej, tak jak to było w pierwszej generacji Aurisa. Co ciekawe Auris HSD nie będzie odróżniał się stylistycznie od wersji z silnikiem spalinowym.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: