SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Auris Touring Sports: Kompakt w wersji kombi - ZDJĘCIA

Toyota Auris Touring Sports: Kompakt w wersji kombi - ZDJĘCIA

15.02.2013, godz. 11:30
Toyota Auris Touring Sports
foto: toyota

Toyota prezentuje zdjęcia oraz informacje na temat praktyczniejszej wersji swojego nowego kompaktu. Auris Touring Sports jest powrotem japońskiej marki do użytecznego rodzaju nadwozia typu kombi. Wiadomo już, że polscy klienci na Aurisa Touring Sports będą mogli składać na zamówienia od kwietnia, a pierwsze egzemplarze trafią do użytkowników w sierpniu.

Nowe kombi Toyoty będzie jednym z pojazdów wystawianych na targach w Genewie. Auto swój debiut zaliczyło wprawdzie w 2012 roku w Paryżu, ale to właśnie na rok 2013 przypada wprowadzenie go do salonów.

Toyota Auris Touring Sports z oczywistych względów różni się wymiarami od hatchbacka - jest dłuższy o 285 mm od wersji hatchback, przy tym samym rozstawie osi 2600 mm i średnicy zawracania 10,4 metra. Także bagażnik może pochwalić się większą objętością sięgającą 530 litrów. Po złożeniu oparć litraż wzrasta do 1658 l, a długość przewożonych przedmiotów to nawet dwa 2047 mm. Krawędź załadunku bagażnika jest dodatkowo umieszczona o 10 cm niżej niżej, w stosunku do wersji 5-drzwiowej.

Pod maskę nie będzie przełomu - trafią tam motory znane już z hatchbacka. W ofercie znajdą się dwie wersje benzynowe o pojemnościach 1.33 VVTI 99 KM i 1.6 litra 133 KM, dwa Diesle - 1.4 D4-D 90 KM oraz 2.0 D-4D 126 KM, a także odmiana hybrydowa. Użytkowa wersja Aurisa będzie jedynym w Europie kompaktowym kombi, oferującym klientom możliwość wyboru pełnego napędu hybrydowego. Ekologiczny silnik to znane połączenie jednostki spalinowej 1.8 litra z elektryczną, zasilaną niklowo-wodorkowymi akumulatorami. Wariant ten w sumie dostarcza 136 KM. Akumulatory umieszczono pod siedzeniami (podobnie jak w Yarisie HSD), dzięki czemu baterie nie zabierają przestrzeni bagażowej.

WIDEO - tak prezentuje się Toyota Auris Touring Sports

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: