SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota AYGO w nowej wersji specjalnej x-cite i pakietem bezpieczeństwa

Toyota AYGO w nowej wersji specjalnej x-cite i pakietem bezpieczeństwa

27.05.2015, godz. 12:33
Toyota AYGO x-cite
Toyota AYGO x-cite foto: toyota

Toyota AYGO wyróżniająca się oryginalnym stylem wśród samochodów segmentu A, w czerwcu pojawi się w salonach sprzedaży w nowej specjalnej wersji. Odmiana AYGO x-cite ma być najbardziej ekstrawagancką konfiguracją w gamie.

Wersja x-cite otrzymała nowy, rzucający się w oczy lakier Cyan Splash, połączony z wykończeniem Piano Black na charakterystycznym "X" z przodu pojazdu i elementach tylnego zderzaka, oraz tzw. Black Star na 15-calowych felgach i lusterkach zewnętrznych. Ta sama stylistyka jest utrzymana także we wnętrzu pojazdu.

Nowością dla całej gamy AYGO jest także dostępność pakietu technologii bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W jego skład wchodzi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision, który w zakresie prędkości 10-80 km/h wykrywa pojazdy z przodu i pomaga zapobiec zderzeniu w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy. W pierwszej fazie system ostrzega go sygnałem dźwiękowym i świetlnym o niebezpiecznym zbliżaniu się do innego pojazdu oraz zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca mimo to nie podejmie żadnego działania, system automatycznie zahamuje pojazd, tak aby całkowicie uniknąć zderzenia lub zmniejszyć jego konsekwencje.

Sprawdź: TEST nowa Toyota Aygo: powiew świeżości w klasie mini

Drugim elementem pakietu Toyota Safety Sense w modelu AYGO jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), który monitoruje tor jazdy pojazdu. W przypadku kiedy samochód zaczyna opuszczać swój pas ruchu, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym.

Zastosowanie tak nowoczesnej technologii już w segmencie pojazdów miejskich jest jednym z elementów strategii Toyoty, by realnie podnosić bezpieczeństwo na drogach poprzez upowszechnianie najnowszych systemów we wszystkich samochodach. W przypadku AYGO dopłata do pakietu Toyota Safety Sense będzie wynosiła zaledwie 2 000 zł. Model będzie dostępny w salonach już w czerwcu 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: