SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota C-HR concept: zapowiedź nowego crossovera

Toyota C-HR concept: zapowiedź nowego crossovera

17.09.2015, godz. 15:10
Toyota C-HR Concept
Toyota C-HR Concept foto: toyota

Śmiały język stylistyczny, nowoczesny napęd hybrydowy i nowa platforma TNGA. Takie elementy złożyły się na nowy twór jakim jest Toyota C-HR. To już druga wersja koncepcyjna tego modelu, która daje jeszcze lepsze wyobrażenie, jak będzie wyglądał nowy kompaktowy crossover szykowany do produkcji.

Pierwsza Toyota C-HR Concept spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu w 2014 roku. Zainspirowani reakcją publiczności projektanci opracowali drugą, pięciodrzwiową wersję koncepcyjną. Nowy projekt jest bardziej wyrafinowany i odważny na tle poprzednika. Auto to lekki i dynamiczny crossover z napędem hybrydowym. Kompaktowe rozmiary sytuują model C-HR w segmencie C.

C-HR concept demonstruje zalety programu Toyota New Global Architecture. Zastosowanie platformy TNGA zaowocowało zwiększeniem sztywności nadwozia, ulepszeniami podwozia i zawieszenia oraz obniżeniem środka ciężkości. Konstrukcja lepiej amortyzuje zderzenia, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerom i przechodniom. Większa sztywność i niższy środek ciężkości owocują stabilniejszym pokonywaniem zakrętów. Dzięki temu zawieszenie może być mniej sztywne, co podnosi komfort jazdy.

Sprawdż też: Toyota RAV4 Hybrid: wydajniejsza odmiana "RAV-ki"

Toyota C-HR concept otrzymała bardziej kompaktowy układ hybrydowy nowej generacji, pozwalający obniżyć masę samochodu. Zaawansowane, bardziej wydajne baterie i silnik spalinowy, w znacznym stopniu ograniczyły zużycie paliwa i emisję CO2. Silnik benzynowy wykazuje się najwyższą na świecie wydajnością cieplną przekraczającą 40%. Nowy pełny napęd hybrydowy jest teraz łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze, a układ kierowniczy szybciej reaguje na ruchy kierowcy.

Koncepcyjny pojazd powstał w wyniku ścisłej współpracy projektantów z Japonii i Europy. Auto jest zapowiedzią przygotowywanego do rynkowej premiery nowoczesnego crossovera segmentu C.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: