SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota C-HR: nowość wśród crossoverów

Toyota C-HR: nowość wśród crossoverów

27.02.2016, godz. 11:44
Toyota C-HR
Toyota C-HR foto: toyota

Toyota postanowiła wreszcie zagospodarować własnym produktem klasę małych crossoverów. Całkiem nowy model o nazwie Toyota C-HR zacznie niebawem walczyć na rynku z takimi japońskimi produktami jak Mazda CX-3 i Honda H-RV.

Toyota już na marcowych targach w Genewie przedstawi produkcyjny model oparty na koncepcyjnym crossoverze C-HR. Wersja przeznaczona do sprzedaży ma zapewnić marce mocne wejście na dynamicznie rosnący rynek kompaktowych crossoverów. W Europie samochody klasy SUV są najczęściej wybieranymi pojazdami przez klientów, dlatego Toyota nie mogła już dłużej czekać z wprowadzeniem własnego przedstawiciela.

Zobacz: Nowa Toyota Prius: polski CENNIK czwartej generacji hybrydy

Sylwetka modelu C-HR jest połączeniem wyrafinowanego stylu coupe z masywnością SUV-a. Pełna ekspresji stylistyka z nisko opadającą linią dachu i bumerangowymi lampami tylnymi, ma wprowadzić nowe standardy designu do segmentu crossoverów oraz pokazać nową twarz Toyoty, jako producenta odważnych i przełamujących stereotypy samochodów.

C-HR powstała na płycie podłogowej TNGA, czyli tej samej, z której korzysta już nowy Prius. Auto dla Europejczyków będzie produkowane w zakładach w Turcji. Wiadomo, że poza tradycyjnymi spalinowymi jednostkami napędowymi, Toyota zaproponuje również zestaw hybrydowy oparty o benzynową jednostką 1.8 litra zespoloną z motorem elektrycznym.

Salon Samochodowy w Genewie wystartuje już we wtorek 1 marca. Po pierwszym dniu prasowym dowiemy się więcej na temat nowej Toyoty.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: