SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Corolla najpopularniejszym samochodem świata

Toyota Corolla najpopularniejszym samochodem świata

16.09.2013, godz. 16:38
Toyota Corolla
foto: toyota

Jaki samochód jest najpopularniejszym modelem na świecie? Odpowiedź jest prosta - to wcale nie Volkswagen Golf, a to dlatego, że jego produkcja wystartowała dopiero w 1974 roku. Pojazdem cieszącym się największym wzięciem jest Toyota Corolla, która od 1966 roku do dziś sprzedała się w łącznej ilości 40 milionów sztuk!

W 1966 roku powstała pierwsza fabryka zbudowana na potrzebę produkcji Toyoty Corolli, a dziś model ten jest wytwarzany w aż 15 zakładach zlokalizowanych w różnych częściach świata. To kompaktowe auto w całej 76-letniej historii firmy, stanowi jedną piątą ogólnej liczby pojazdów sprzedanych do dziś przez Toyotę.

Przeczytaj też: Nowa Toyota Corolla 2014 już oficjalnie - ZDJĘCIA

Corolla została pierwotnie stworzona z myślą o zaspokojeniu zmieniających się potrzeb dojeżdżających do pracy Japończyków w połowie lat 60. Ówczesny główny konstruktor Tatsuo Hasegawa zauważył, że rozwojowi japońskiego przemysłu towarzyszy wydłużanie się czasu dojazdów ludzi do pracy. Rodziło to wzrost zapotrzebowania na osobisty środek transportu. Kierując się tymi spostrzeżeniami, Hasegawa nakreślił koncepcję pierwszej Corolli. Podstawy tej koncepcji pozostają niezmienne: ciągła ewolucja i dostosowanie do wymagań klientów na każdym z rynków.

Gdy pierwsza Corolla zjechała z linii produkcyjnej, wiele ważnych dla bezpieczeństwa rozwiązań było opcjonalnych. Później, mając na względzie potrzeby rodzin, Toyota postanowiła uczynić je standardowymi. Zaangażowanie Toyoty w ciągłe podnoszenie jakości i rozszerzanie standardowego wyposażenia przystępnej cenowo Corolli sprawiło, że model ten jest najchętniej wybieranym samochodem rodzinnym na całym świecie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: