SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota: Dwa modele prawdopodobnie nie trafią do sprzedaży

Toyota: Dwa modele prawdopodobnie nie trafią do sprzedaży

02.08.2013, godz. 11:15
Toyota GT-86 Open Concept
foto: toyota

Toyota planowała rozszerzenie gamy sportowych modeli, jednak ostatnie wiadomości mówią, o tym, że tak się niestety nie stanie. Producent ma powody do podjęcia takich działań, ale czy fani nie będą zawiedzeni? Prawdopodobnie na większą ilość szybkich aut z Japonii będziemy musieli jeszcze poczekać.

Japoński producent prawdopodobnie zrezygnuje z prac nad dwoma nowymi sportowymi autami. Jako główny powód podaje się zbyt wysokie koszta.

Jednym z zarzuconych projektów będzie model GT-86 w wersji bez dachu. Toyota twierdzi, że prace nad nim są zbyt kosztowne, a na domiar złego nie spodziewa się, że na jej zakup skusi się duża ilość klientów. To dosyć dziwna decyzja, ponieważ po zaprezentowaniu na tegorocznym, marcowym salonie samochodowym w Genewie modelu FT-86 Open Concept, odwiedzający i dziennikarze byli bardzo pozytywnie nastawieni do tej idei.

>>> Lucra 2.2: kolejne supersportowe auto z Ameryki <<<

Ponadto Toyota zrezygnuje także z rozwijania turbodoładowanej wersji GT-86 - tu także problemem są koszta i przewidywany niewielki poziom sprzedaży. Czy działania japońskiego producenta są słuszne? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ na pewno wyżej wymienione modele znalazłyby fanów, jednak kwestie finansowe są trudne do przeskoczenia.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: