SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota FT-1 Concept: zaskakujący prototyp prosto z gry wideo Gran Turismo 6 - ZDJĘCIA

Toyota FT-1 Concept: zaskakujący prototyp prosto z gry wideo Gran Turismo 6 - ZDJĘCIA

14.01.2014, godz. 11:07
Toyota FT-1 Concept
foto: EAST NEWS

Niedawno Mercedes-Benz pokazał prawdziwy prototyp auta pochodzącego z wirtualnego świata, a teraz podobny chwyt stosuje Toyota. Na targach motoryzacyjnych w Detroit debiutuje model FT-1 Concept, który powstał głównie na potrzeby komputerowej gry "Gran Turismo 6".

Gra komputerowa "Gran Turismo 6" trafiła do sprzedaży 6 grudnia 2013 roku z okazji mikołajek. Niektóre z pojawiających się w tej produkcji pojazdów, powstały wyłącznie z myślą o graczach i nie mają nic wspólnego z realnym światem. Takim autem wydawała się też Toyota FT-1, pojawiająca się w wirtualnym symulatorze.

Zobacz też: Debiut nowego Porsche 911 Targa: powrót do kultowej klasyki - WIDEO

Japończycy na Salon Samochodowy w Detroit przygotowali nie lada niespodziankę. Na stoisku marki pojawił się pełnowymiarowy prototyp supersportowej Toyoty FT-1. Co więcej auto zostało uzbrojone w najprawdziwszy silnik spalinowy i jeździ. Za projekt odpowiada studio designerskie Calty Design z Kalifornii, a pracę przy nim trwały aż dwa lata. Trzeba przyznać, że wyścigowy wóz prezentuje się oszałamiająco.

Niestety unikatowa maszyna to tylko pokaz możliwości japońskiej marki i nie będzie nawet limitowanej produkcji. Rozwinięcie skrótu FT-1 oznacza Future Toyota, a sam model był inspirowany kultową Suprą, czy sprzedawaną obecnie GT86. Studio te jest niezwykle ważne dla producenta, który powoli szykuje dla klientów nowe sportowe auto, będące następcą Supry.

WIDEO - tak powstawała wyścigowa Toyota FT-1

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: