SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota GT86 Shooting Brake Concept: pokazowa 3-drzwiówka

Toyota GT86 Shooting Brake Concept: pokazowa 3-drzwiówka

06.05.2016, godz. 12:36
Toyota GT86 Shooting Brake Concept
Toyota GT86 Shooting Brake Concept foto: toyota

Choć Toyota absolutnie nie planuje żadnej nowej odmiany nadwoziowej sportowego modelu GT86, w ramach pokazu swoich możliwości pokusiła się o stworzenie interesującej wersji Shooting Brake. Auto zbudowane przez Japończyków, niestety podobnie jak koncepcyjny kabriolet nigdy nie trafi do produkcji.

Sylwetka pojazdu z przedłużoną linią dachu, która zgrabnie obniża się ku tyłowi, mimo dołożenia wydłużonych, zwężających się okien i wąskiej szyby na klapie kufra, wciąż wygląda atrakcyjnie. Taka praktyczna odmiana Toyoty GT86 z unoszonymi trzecimi drzwiami, mogłaby pozwolić użytkownikom na zabranie ze sobą na tor wyścigowy większej ilości rzeczy, przy wygodniejszym sposobie ich załadunku.

Przeczytaj: TEST Toyota GT86 2.0 Boxer: w małym ciele wielki duch

Pod maską bez zmian. Toyota GT86 Shooting Brake Concept napędzana jest tym samym silnikiem co sprzedawane coupe. Jest nim 4-cylindrowa jednostka 2.0 litra typu boxer, generująca 200 KM i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi seryjnej GT86 to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,6 s, a prędkość maksymalna została określona na 226 km/h. Takich wyników należy się też spodziewać po pokazowym koncepcie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: