SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota ME.WE - piankowo-bambusowy samochód - ZDJĘCIA

Toyota ME.WE - piankowo-bambusowy samochód - ZDJĘCIA

25.04.2013, godz. 16:27
Toyota ME.WE Concept
foto: toyota

W dobie coraz większego przywiązania do ochrony środowiska, Toyota we współpracy z francuskim projektantem Jeanem-Marie Massaudem, zbudowała tani w produkcji samochód, na miarę finansowego kryzysu. Prostą konstrukcję o nazwie ME.WE, obudowano panelami polipropylenowymi oraz bambusem, co podkreśla jej nadzwyczaj ekologiczne walory, a do napędu wykorzystano silniki elektryczne.

Budowa prototypowej Toyoty opiera się na aluminiowym podwoziu rurowym. Karoserię odporną na uszkodzenia, czy zarysowania stanowią elementy wykonane z polipropylenu. Przedział pasażerski to natomiast bambusowe poszycia, z dwoma rzędami siedzeń. Kabinę można przy okazji konfigurować w różny sposób, a szyby okien, łącznie z czołową, otrzymały możliwość całkowitego odsunięcia. Auto przy tym wcale nie jest takie małe, jakie się początkowo wydaje - jego długość mierzy 3440 mm, szerokość stanowi 1750 mm, a wysokość to 1600 mm wysokości. Dzięki lekkim materiałom masa własna sięga zaledwie 750 kilogramów.

>>> Toyota Auris II Hybrid - CENA w POLSCE od 84 900 zł - WIDEO <<<

Równie ważna jest zerowa emisja spalin Toyoty, ponieważ wyposażono ja w napęd elektryczny. Źródłem mocy są cztery silniki elektryczne umieszczone w każdym z kół, które czerpią zasilanie z akumulatorów umieszczonych pod podłogą. Dzięki rozmieszczeniu czterech silników ME.WE może pracować zarówno w trybie napędu na dwa, jak i cztery koła. Specyfikacja techniczna i osiągi niestety nie są znane.

Na razie nie wiadomo, czy projekt kiedykolwiek trafi do seryjnej produkcji. Wspólne dzieło Toyoty i designera Jeanea-Marie Massauda będzie można natomiast podziwiać na żywo w paryskim salonie Toyoty Le Rendez-vous, zlokalizowanym na Polach Elizejskich

WIDEO - koncepcyjna Toyota ME.WE

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: