SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Mirai: pierwszy seryjny samochód z wodorowymi ogniwami paliwowymi

Toyota Mirai: pierwszy seryjny samochód z wodorowymi ogniwami paliwowymi

18.11.2014, godz. 11:38
Toyota Mirai
Toyota Mirai foto: toyota

Toyota Mirai - tak oficjalnie nazywa się już pierwsze seryjne auto wytwarzające parę wodną. Mirai to pojazd z wodorowymi ogniwami paliwowymi i według Toyoty jest zapowiedzią tego, co czeka motoryzacyjny świat w przyszłości.

Mirai po japońsku oznacza "przyszłość". Toyota tym samochodem zapowiada świat bezpieczniejszy, czystszy i bardziej przyjazny dla każdego. Pojazd ma zasięg konwencjonalnego sedana, może być zatankowany w mniej niż pięć minut, zaś emituje tylko parę wodną.

Stylistyka Toyoty Mirai jest dość futurystyczna. Z przodu jawią się potężne wloty powietrza umiejscowione w zderzaku. Wąskie podłużne reflektory wykonano w technologii LED. Linia boczna wygląda dynamicznie za sprawą wyraźnych przetłoczeń, najbardziej wydatnych w okolicach tylnego nadkola.

Przeczytaj też: Toyota wzywa 1,75 mln aut do serwisu! Wielka akcja serwisowa!

Jak podaje Toyota, samochód jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w ciągu 10 sekund, jednocześnie oferując zasięg maksymalnie do 482 km. Tankowanie do pełna zajmuje jedynie 5 minut. Toyota Mirai ma być oferowany jedynie w krajach, gdzie rozwijana jest infrastruktura do tankowania wodoru.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: