SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota PROACE VAN: nowość w segmencie aut użytkowych

Toyota PROACE VAN: nowość w segmencie aut użytkowych

20.04.2016, godz. 14:13
Toyota PROACE VAN
Toyota PROACE VAN foto: toyota

Toyota PROACE VAN, czyli nowość japońskiej marki skierowana do przedsiębiorców, to pojazd dostawczy do 3,5 tony. Tego typu pojazdy są bardzo poszukiwane w Polsce, co potwierdza wynik ponad 53 285 aut tego segmentu sprzedanych w naszym kraju w 2015 roku. W stosunku do roku 2014 to ponad 22-procentowy wzrost.

Nowa Toyota PROACE VAN oferuje klientom różne warianty, które należą do większości typów samochodów użytkowych. Auto jest dostępne w trzech rozmiarach nadwozia, z dwoma długościami rozstawu osi, w trzech wersjach nadwozia (Compact, Medium, Long) oraz w dwóch wersjach wyposażenia.

Zobacz też: TEST Toyota Avensis 2.0 D4-D: porządny sedan

Dostępnych będzie pięć silników Diesla o pojemności 1.6 i 2.0 o zakresie mocy od 95 do 180 KM. Silniki współpracują  z manualną skrzynią biegów, lub automatyczną skrzynią biegów w przypadku silnika o mocy 180 KM. Wszystkie silniki wyróżniają się najlepszą emisją CO2 w swoich klasach w segmencie MDV i są zgodne z normami Euro 6. Wyposażone są w katalizatory obniżające emisję tlenków azotu. Zbiornik AdBlue o pojemności 22,5 l zapewnia optymalne funkcjonowanie systemu przez 15 tys. km. Standardowe okresy międzyprzeglądowe wynoszą 2 lata z limitem przebiegu 40 tys. km, co przyczynia się do niskich kosztów utrzymania auta.
.

Trzy wersje do wyboru

PROACE VAN Compact to samochód o długości 4,6 m i rozstawie osi 2,9 (najkrótsze auto w segmencie MDV). Samochód wykazuje się ładownością typową dla vana średniej wielkości, jednocześnie utrzymując zużycie paliwa na poziomie analogicznym do minivanów. W kabinie znajdują się trzy miejsca siedzące, zaś część bagażowa ma długość 2,1 m i szerokość 1,6 m, oferując objętość przestrzeni ładunkowej na poziomie 4,6 m2. Promień skrętu wynosi tylko 11,3 m. PROACE VAN Compact jest dostępny w wersjach częściowo i całkowicie przeszklonej oraz furgon.

Sprawdź: TEST Toyota Auris Touring Sports 1.2 Turbo Prestige

Wersja PROACE VAN Medium jest dostępna z nadwoziem furgon, jako półprzeszklony lub przeszklony van, z dwoma rzędami siedzeń, w wersji kombi i z platformą. PROACE Medium ma długość 4,9 m i rozstaw osi 3,2 m. Wraz z systemem Smart Cargo maksymalna długość przestrzeni bagażowej wynosi od 2,5 do 3,7 m, a objętość przestrzeni ładunkowej od 5,3 do 5,8 m3.

Odmiana PROACE VAN Long z tym samym rozstawem osi rozstaw osi 3,2 m, ma wydłużony tylny zwis, który zwiększa długość pojazdu do 5,3 m. Samochód jest dostępny jako furgon, półprzeszklony lub przeszklony van, wersja z dwoma rzędami siedzeń i kombi. Część bagażowa o długości 2,8 m i 1,6 m szerokości zapewnia objętość przestrzeni ładunkowej na poziomie 6,1 m3. System Smart Cargo zwiększa jego długość do 4 m, a objętość przestrzeni do 6,6 m3.

Czytaj: TEST Toyota Land Cruiser: terenówka na przekór modzie

Zaletą wszystkich wersji są praktyczne, przesuwne tylne drzwi z uchwytami dla osób lewo- i praworęcznych oraz podwójne tylne drzwi otwierane na szerokość 180 stopni. Jako opcja występują także drzwi tylne podnoszone do góry. Wszystkie typy nadwozia mają  2,2 m szerokości i 1,9 m wysokości. Ich maksymalna ładowność wynosi 1 400 kg. Unikalne wyposażenie dodatkowe obejmuje m.in. automatyczne drzwi przesuwne, trzy miejsca siedzące z przodu i nowy system Smart Cargo, który łączy otwieraną przegrodę z unoszonym przednim siedzeniem pasażera, aby zwiększyć długość przestrzeni bagażowej o 1,16 m, a ładowność o 0,5 m3.

Źródło: Toyota
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: