SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota S-FR Racing Concept: lekka wyścigówka

Toyota S-FR Racing Concept: lekka wyścigówka

04.12.2015, godz. 12:45
Toyota S-FR Racing Concept
Toyota S-FR Racing Concept foto: toyota

Koncepcyjna Toyota S-FR jeszcze nie zdążyła przerodzić się w auto produkcyjne, a już prezentowana jest wyścigowa odmiana o nazwie S-FR Racing Concept.

Koncepcyjny model S-FR to kontynuacja tradycji wyścigowych Toyot, których ostatnim przykładem jest potężny model GT86 z napędem na tylną oś, w specyfikacji torowej CS-R3. Model S-FR Racing, czyli projekt lekkiego sportowego auta o wadze wynoszącej zaledwie 980 kg, został przerobiony na auto wyścigowe. Wersja ta wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem. Poszerzone błotniki, kratki wentylacyjne na masce oraz wzmocnione włóknem spojlery mają zapowiadać ogromną radość z jazdy.

Zobacz też: Toyota S-FR Concept: jedyne 980 kg masy własnej

W kwestii osiągów Toyota jak na razie nie udziela informacji. Nie wiadomo więc co zostało zamontowane pod maską. Wspomniany wcześniejszy koncepcyjny S-FR miał między przednimi kołami zamontowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.5-litra, rozwijający moc 130 KM i 148 Nm, zespolony z 6-biegową skrzynią manualną. Konstrukcja podwozia została oparta o niezależne zawieszenie, a napęd trafiał na tył. O tym jak wygląda specyfikacja techniczna projektu S-FR Racing Concept, dowiemy się dopiero podczas imprezy Tokyo Auto Salon 2016.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: