SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Tacoma w specjalnej wersji Back to the Future

Toyota Tacoma w specjalnej wersji Back to the Future

22.10.2015, godz. 15:47
Toyota Tacoma Back to the Future
Toyota Tacoma Back to the Future foto: toyota

Filmowy hit "Powrót do przyszłości" zna prawie każdy kinoman. W pierwszej części filmu główny bohater Marty McFly parkował na podjeździe domu swoich rodziców czarną terenową Toyotę Hilux 4x4 z 1985 roku. Teraz po 30 latach od premiery tego hitu, Toyota prezentuje specjalną odmianę pick-upa Tacoma, w wersji Back to the Future.

Dzień 21 października 2015 roku, to dokładna data kiedy Marty McFly znalazł się w przyszłości. Na ten dzień długo wyczekiwali fani filmowej serii z całego świata, by świętować przybycie w nasze czasy filmowego bohatera. Również Toyota na tym wydarzeniu postanowiła ugrać to i owo.

Zobacz: Niemożliwe staje się prawdziwe! Lewitująca deska to fakt

Japońska firma przygotowała specjalną edycją swojego pick-upa. Chodzi dokładnie o sprzedawaną w USA Toyotę Tacoma, inspirowaną filmem. Auto wygląda dokładnie jak klasyczny Hilux z "Powrotu do przyszłości". Półciężarówka ma czarny lakier, doszła rurowa osłona przodu i oświetlenie sygnowane przez KC, z charakterystycznymi żółtymi pokrowcami. Nie zabrakło też klasycznego napisu TOYOTA na burcie skrzyni ładunkowej i gumowych chlapaczy w nadkolach.

Sportowy oddział Toyota Racing Development (TRD) dostarczył specjalne felgi ubrane w opony BFGoodrich Tires i zainstalował wzmocnione terenowe zawieszenie.

Wielka premiera Toyoty Mirai

Przy okazji dnia 21 października 2015, Toyota zrobiła w USA mocną premierę modelu Mirai zasilanego wodorem, czyli auta godnego samochodu przyszłości, takiego jak kultowy DeLorean DMC-12.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: