SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Tonka 4Runner: terenowy wypas!

Toyota Tonka 4Runner: terenowy wypas!

05.11.2015, godz. 11:12
Toyota Tonka 4Runner
Toyota Tonka 4Runner foto: toyota

Amerykanie słynący z różnych zadziwiających projektów, znowu zaskakują czymś nowym. Tym razem zbudowali terenowe monstrum po zwarciu szyków z Toyotą i producentem zabawek Funrise Toy Corporation. Co z tego wyszło? Toyota Tonka 4Runner!

O tym off-roadowym wypasie marzy każdy fan podbijania bezdroży. W przypadku prezentowanego auta modyfikacje zostały bardzo szeroko zakrojone, poczynając od zawieszenia i specjalnych 20-calowych kół dostarczonych przez Ultra Motorsports (model Type 250 Colossus) obutych w opony Mickey Thompson Baja MTZ 38x15.50 R20LT, przez dostosowanie nadwozia do terenu (10-calowy lift marki Bulletproof Suspension), na odpicowaniu barwnego wnętrza kończąc.

Zobacz też: Toyota Tundrasine Concept: osiem drzwi w pick-upie

Skąd wzięła się nazwa Tonka? 4Runner wyglądająca trochę jak monster truck przez swoje ekstremalnie podniesione zawieszenie, przypomina resoraka. To dlatego, że amerykański oddział firmy zwarł szyki z firmą Funrise Toy Corporation - producentem zabawek Tonka. Auto z napędem 4x4 mierzy długość prawie 5 metrów, a do jego napędu służy jednostka benzynowa V6 o pojemności 4.0 litra.

Projekt ten zadebiutował podczas tuningowych targów SEMA 2015.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: