SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Verso z wysokoprężnym silnikiem BMW!

Toyota Verso z wysokoprężnym silnikiem BMW!

19.12.2013, godz. 13:36
Toyota Verso
foto: toyota

Toyota podzieliła się szczegółami na temat nowego modelu Verso na rok 2014. Najbardziej intrygującą informacją jest z pewnością możliwość wybrania silnika, pochodzącego wprost od bawarskiego producenta! Czym jeszcze zaskoczy nowe Verso, poza jednostką od BMW?

Toyota Verso w swojej ofercie na rok modelowy 2014 zaskakuje między innymi pochodzącym wprost z BMW silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.6-litra. Jak twierdzi producent, auto zostało znacząco zmodyfikowane. Zastosowano między innymi nowe dwumasowe koło zamachowe, poprawione mocowania silnika oraz zmodyfikowano układ elektryczny.

Przeczytaj: Toyota RAV4 2.2 D-4D 4x4 - TEST czwartej generacji SUV-a od SuperAuto24.pl

Motor ten generuje ponad 110 KM oraz moment obrotowy sięgający 270 Nm. Napęd przekazywany jest na koła przednie za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej. Wszystko to sprawia, że pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 12,7 sekundy oraz osiąga prędkości maksymalną w granicach 185 km/h. Jak podaje Toyota, średnie zużycie paliwa oscyluje około 4,5 l/100km, tymczasem emisja CO2 do atmosfery wynosi 119 g/km.

Poza nowym silnikiem w ofercie Verso pojawi się wariant wyposażenia o nazwie Trend, który poznamy po czarnych słupkach C, światłach przeciwmgłowych, przyciemnianych szybach oraz nowych 17-calowych felgach. Oprócz tego w aucie znajdziemy jeszcze czujniki parkowania z kamerą wsteczną oraz nawigację GPS.

Pierwsze egzemplarze modelu trafią do salonów w marcu 2014 roku.

W ofercie Toyoty Verso na rok modelowy 2014 pojawi się między innymi pochodząca z BMW jednostka wysokoprężna o pojemności 1,6-litra. Zdaniem producenta, została ona "znacząco zmodyfikowana" - zastosowano między innymi nowe dwumasowe koło zamachowe, poprawione mocowania silnika oraz zmodyfikowano układ elektryczny.
Jeśli chodzi o dane techniczne, silnik generuje ponad 110 KM oraz moment obrotowy rzędu 270 Nm. Napęd przekazywany jest na koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej, która pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 12,7 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 185 km/h.
Zdaniem producenta średnie zużycie paliwa to około 4,5 l/100km, natomiast emisja CO2 do atmosfery to 119 g/km. Oprócz nowego silnika w ofercie Toyoty Verso pojawi się wariant wyposażenia Trend, w którym znajdziemy czarne słupki C, światła przeciwmgłowe, przyciemnione szyby oraz nowe felgi 17-calowe. Na deser dostajemy czujniki parkowania z kamerą wsteczną oraz nawigację GPS.
autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: