SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Yaris Hybrid-R Concept: kurtyna opadła - ZDJĘCIA

Toyota Yaris Hybrid-R Concept: kurtyna opadła - ZDJĘCIA

05.09.2013, godz. 15:00
Toyota Yaris Hybrid-R Concept
foto: toyota

Toyota, po długim okresie podgrzewania atmosfery wokół swojego nowego, hybrydowego projektu i przekazywaniu szczątkowych wiadomości na jego temat, w końcu ujawniła wszystkie informacje dotyczące Yarisa Hybrid-R Concept. Warto było czekać, ponieważ szalone projekty zawsze emocjonują fanów motoryzacji. A 420 KM upchnięte w nadwoziu mieszczucha nie należy do zwyczajnych rozwiązań.

Japoński producent w końcu przedstawił samochód w pełnej okazałości i zdradził dane techniczne pojazdu. Pod maską siedzi turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra, który rozwija 305 KM i 420 Nm, a także dwie jednostki elektryczne, o mocy maksymalnej 61 KM każda, które napędzają koła tylne. Dzięki energii zgromadzonej w specjalnym kondensatorze możliwe jest zwiększenie mocy o 40 KM na czas 10 sekund lub o 122 KM na 5 sekund. Takie rozwiązanie sprawia, że przez krótką chwilę auto dysponuje mocą 420 KM!

>>> Audi Sport Quattro Concept: legenda powraca w formie hybrydy - ZDJĘCIA <<<

Dodatkowo pomiędzy silnikiem spalinowym a 6-biegową, sekwencyjną skrzynią biegów ulokowano 60-konny silnik elektryczny, który ma za zadanie ładowanie kondensatora podczas hamowania. W trakcie przyspieszania może on napędzać bezpośrednio pozostałe dwa silniki elektryczne, ale tylko wtedy, gdy przednie koła stracą przyczepność. Mała Toyota toczy się na 18-calowych felgach TRD, obutych w opony Michelin Pilot Sport Cup o rozmiarze 225/40 R18. Do wytracania prędkości służy natomiast układ hamulcowy złożony z nawiercanych tarcz hamulcowych oraz z 6-tłoczkowych zacisków z przodu i 4-tłoczkowych zacisków z tyłu.

We wnętrzu zamontowano kubełkowe fotele Recaro oraz pedały pochodzące z Toyoty GT-86.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: