SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Yaris Hybrid R Concept: mocarny maluch zadebiutuje we Frankfurcie

Toyota Yaris Hybrid R Concept: mocarny maluch zadebiutuje we Frankfurcie

19.08.2013, godz. 17:19
Toyota Yaris Hybrid-R
foto: toyota

Toyota 10 września zaprezentuje na targach we Frankfurcie koncepcyjną sportową hybrydę. Auto o nazwie Hybrid R zbudowane na bazie miejskiego Yarisa to nie byle jaki maluch - hybrydowy układ oparty na motorze spalinowym i elektrycznych agregatach, pozwoli na niesamowite osiągi.

Toyota przed zbliżającymi się targami we Frankfurcie, postanowiła uchylić nieco rąbka tajemnicy na temat swojego najnowszego konceptu. Z komunikatu prasowego japońskiego producenta wynika, że moc układu hybrydowego przekracza 400 KM. To oznacza, że prototypowy samochód w zestawieniu z konwencjonalnym 100-konnym hybrydowym Yarisem, jest prawdziwą "rakietą".

>>> Toyota notuje 3 miliony sprzedanych Priusów <<<

Yaris Hybrid R Concept o wymownym sportowym wyglądzie zewnętrznym, korzysta ze spalinowego silnika GRE (Global Race Engine) o pojemności 1.6 litra. Motor wspomagany dwiema jednostkami elektrycznymi zintegrowano z systemem odzyskiwania energii kinetycznej, co pozytywnie wpływa na obniżenie spalania. Moc wytwarzana przez taki hybrydowy układ napędza wszystkie cztery koła.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: