SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Trwają prace nad Fiatem Pandą XL

Trwają prace nad Fiatem Pandą XL

05.06.2013, godz. 09:51
Fiat Panda
foto:

Fiat kontynuuje swoją strategię produkcyjną, opierającą się na tworzeniu małych i tanich aut, takich jak 500-tka czy Panda. Gama małych fiatów jest wciąż rozwijana o takie modele jak 500L czy Panda 4x4, które mają trafiać do możliwie jak najszerszego grona klientów. Włoska marka ma zamiar dodatkowo włączyć do swojej oferty Pandę XL, nad którą trwają obecnie prace. Co więcej, najświeższe informacje mówią o tym, że projekt ten ma mieć całkiem dużo wspólnego z amerykańską częścią koncernu Fiata - Chryslerem.

Fiat stara się zrobić wszystko, by przeżyć trudny okres kryzysu gospodarczego. Włoska firma chce jak najszybciej odzyskać pieniądze poświęcone na zakup Chryslera, stąd też radykalne cięcia budżetowe i masowe zwolnienia pracowników. W zgromadzeniu majątku ma też pomóc rozszerzanie gamy dostępnych modeli. Najnowsza odmiana Pandy 4x4, nie jest więc ostatnią wariacją na temat tego auta.

>>> Fiat 500L 1.4 16V - stylowy włoski minivana - TEST od SuperAuto24.pl <<<

Jako bazę do budowy Pandy XL posłuży model 500 L i to na jego podzespołach będzie oparty nowy projekt. Dodatkowo do produkcji zostaną użyte części od tajemniczego małego Jeep'a. Obydwa modele będą powstawać w fabryce w Melfi (Włochy). Większa Panda urośnie w stosunku do podstawowej wersji i bliżej jej będzie do crossoverów niż małych aut miejskich. Dodatkowo nie wykluczone jest, iż na rynku pojawi się wersja z napędem na obie osie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: