SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Trzy miliony sztuk modelu Audi A3

Trzy miliony sztuk modelu Audi A3

18.07.2013, godz. 23:25
Audi A3
foto: Audi

Audi A3 obchodzi swoje wielkie święto. Popularna seria, która po wejściu w 1996 roku do produkcji zapoczątkowała modę na kompaktowe wozy z wyższej półki, doczekała trzymilionowego egzemplarza.

Sukces modelu A3 rozpoczął się siedemnaście lat temu i przez ten czas auto podbiło drogi 117 krajów całego świata, gdzie trafiło do sprzedaży. Dzięki dobrym wynikom i popularności wśród klientów, samochód ten stał się bestsellerem i jest drugim co do ważności filarem produkcji zakładów w Ingolstadt.

>>> Audi A3 Sportback 1.8 TFSI S tronic - TEST kompaktu od SuperAuto24.pl <<<

Pierwsza generacja A3 (produkcja w latach 1996-2003) sprzedała się na całym świecie w ilości ok. 913 tysięcy egzemplarzy. Sukces serii kontynuowała druga ewolucja (2003-2013), co pokazał wynik zbudowania niemal 2 milionów egzemplarzy przeznaczonych dla klientów. Dziś każdego dnia z taśmy montażowej zjeżdża ok. 700 sztuk wyłącznie wersji A3 Sportback, a w rodzinie A3 poza 5-drzwiowym hatchbackiem jest jeszcze odmiana 3-drzwiowa, cabriolet oraz całkiem nowa Limousine. W 2014 roku gamę uzupełnią dodatkowo elektryczna wersja e-tron oraz g-tron napędzana gazem ziemnym.

Jubileuszowy 3-milionowy egzemplarz, to białe Audi A3 Sportback wyposażone w silnik 2.0 TDI quattro. Auto o tym szczególnym numerze, zostanie przekazane nowemu właścicielowi już w najbliższych dniach.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: