SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości TVR wskrzeszone? Szykuje się powrót sportowych samochodów

TVR wskrzeszone? Szykuje się powrót sportowych samochodów

05.06.2015, godz. 10:34
TVR T440
TVRT440 foto: materiały prasowe

Brytyjski TVR zostanie wskrzeszony. Na ich stronie internetowej możemy znaleźć garść informacji o przyszłości producenta brytyjskich samochodów sportowych.

Historia brytyjskiego TVR jest burzliwa i pełna zakrętów. Okazuje się, że możliwe jest wyjście na prostą. W 2013 roku Les Edgar wykupił pakiet własnościowy TVR Automotiv od Rosjanina Nikolaya Smolenskyego. Po zmianie właściciela, TVR ma powrócić do tworzenia i sprzedawania brytyjskich samochodów sportowych.

Zobacz też: Superauta Salonu Samochodowego w Genewie

Za projekt ma odpowiadać Gordon Murray, który ma w swoim portfolio takie produkty jak McLaren F1. Nad mechaniczną stroną brytyjskich aut czuwać będzie Cosworth. Konstrukcja oparta zostanie o technologię iStream używaną m.in. w bolidach F1 - w przypadku nowego TVR-a to rama iStream z cienkościennych rur stalowych. Dalsze obniżenie masy to zastosowanie specjalnych paneli z kompozytów, w formie nadwozia.

Jak zapowiada nowy właściciel w ciągu 10 lat na rynek wypuszczone zostaną  4 nowe modele. Pierwszy z nich jest w końcowej fazie projektu - trwają prace nad wyborem jednostki napędowej. Auto ma mieć dwa miejsca, silnik umieszczony za przednią osią, manualną skrzynię biegów i napęd przekazywany na tylną oś. Prezentację zaplanowano na 2017 rok, a produkcja ma odbywać się w Wielkiej Brytanii.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: