SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ulepszony Jaguar F-Type w dwóch nowych wersjach

Ulepszony Jaguar F-Type w dwóch nowych wersjach

12.01.2017, godz. 10:19
Jaguar F-Type 400 Sport
Jaguar F-Type 400 Sport foto: Jaguar

Jaguar F-Type, czyli flagowy sportowy model brytyjskiej marki, po ponad trzech latach obecności na rynku, przeszedł szereg modernizacji. Przy okazji pojazd wzbogacił się o dwie całkiem nowe odmiany.

Występujący w nadwoziu coupe oraz roadster Jaguar F-Type, zyskał przede wszystkim odświeżony look. Różnice w stosunku do odmiany przed korektami nie są jakieś diametralne, ale zmienionego zderzaka i nowej LED-owej technologii świetlnej w reflektorach nie da się przegapić. Im mocniejsza wersja samochodu, tym bardziej zmieniają się wloty powietrza w przednim zderzaku oraz sposób wyprowadzenia układu wydechowego z dyfuzora.

Poprawki da się odszukać również w otulającym ciało sportowym, 2-osobowym wnętrzu. Przede wszystkim wymieniono dotykowy wyświetlacz na taki o przekątnej 8-cali. Multimedia zostały bardziej rozbudowane, a system zarządzania autem oraz nawigacja GPS opierają się na najnowszej wersji oprogramowania. Nie zabrakło też odświeżonej oferty dotyczącej wykończenia kokpitu z możliwością wymiany siedzeń na bardziej sportowe fotele i przy okazji lżejsze aż o 8 kg.

Przeczytaj: Jaguar F-Pace Kobiecym Samochodem Roku 2016

Technicznie Jaguar F-Type zmienił się pod względem wszelakich nastawów. Inżynierowie popracowali nad lepszą kalibracją zawieszenia, układu kierowniczego i automatycznej skrzyni biegów. Pomyślano także o wydajniejszych hamulcach.

Całkiem nowymi wersjami auta są R Dynamic oraz 400 Sport. Pierwsze oznaczenie wypiera z oferty model F-Type S. Pod maską R Dynamic może znaleźć się turbodoładowany silnik 3.0 V6 oferujący moc 335 KM lub 375 KM. Napęd tradycyjnie jest przenoszony na tył lub jeśli klient sobie tego zażyczy, wybrać można opcję z układem napędu czterech kół. Druga nowa wersja 400 Sport oparta o ten sam doładowany silnik V6 dostarcza podkręconą moc 395 KM. Topowy F-Type ma natomiast dobrze znaną już jednostkę 5.0 V8 oferującą 550 KM, a w najbardziej pikantnej odmianie SVR jednostka produkuje 575 KM.

Poprawiony Jaguar F-Type zastąpi w salonach obecną wersję auta w ciągu najbliższych miesięcy

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: