SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ultraluksusowy Range Rover Holland & Holland: cesarz pośród SUV-ów – ZDJĘCIA

Ultraluksusowy Range Rover Holland & Holland: cesarz pośród SUV-ów – ZDJĘCIA

13.11.2014, godz. 19:52
Range Rover Autobiography Black Holland & Holland
Range Rover Autobiography Black Holland & Holland foto: Land Rover

Niekwestionowanym liderem w kategorii luksusowych SUV-ów jest Range Rover. Teraz Brytyjczycy wprowadzają do sprzedaży najbardziej ekskluzywną wersję, do tworzenia której zaproszono firmę Holland & Holland.

Holland & Holland jest instytucją zajmującą się rzemieślniczym wytwarzaniem broni. Można więc zatem śmiało postawić tezę, że ten Range Rover również jest tworzony podobną metodą. To auto oparte jest o wersję Autobiography Black z przedłużonym rozstawem osi. Pełna jego nazwa brzmi: Range Rover Autobiography Black Holland & Holland. Z zewnątrz charakterystycznymi elementami jest lakier w kolorze butelkowej zieleni oraz chromowane wykończenie dodatków.

Zobacz też: Range Rover Sport SVR - najszybszy model w historii brytyjskiej marki

Zdecydowanie atrakcyjniejsze jest wnętrze. Już na pierwszy rzut oka widzimy dwa osobne fotele zamiast tylnej kanapy. Są to siedzenia typu Exclusive Class cechujące się szerokimi możliwościami regulacji, masażu, podgrzewania i wentylacji. Dodatkowo przewidziano miejsce na wysuwane stoliki z drewna orzechowego. Na klamkach, konsoli środkowej oraz progach pojawiło się logo Holland & Holland.

W bagażniku znajdziemy duży futerał zrobiony z aluminium, do wykończenia którego użyto skóry. Ukryty on jest w specjalnym schowku wykonanym z kompozytu węglowego aluminium, skóry i drewna. W środku przewidziano miejsce na dwie strzelby myśliwskie. Niestety broń nie wchodzi w wyposażenie samochodu.

Czytaj też: Land Rover Discovery Sport 2015: nowe wcielenie brytyjskiej legendy

Roczna produkcja Range Rover Autobiography Black Holland & Holland przewidziana jest na 40 egzemplarzy rocznie. Zatem w ciągu 3 lat powstanie 120 sztuk tego ultraluksusowego SUV-a. Do napędu można wybrać wysokoprężne V8 o pojemności 4.4 l lub benzynowe 5.0 V8 wspomagane doładowaniem. Ceny rozpoczynają się od 180 000 funtów (963 000 zł).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: