SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Unikatowe Lamborghini Diablo GT wystawione na aukcję

Unikatowe Lamborghini Diablo GT wystawione na aukcję

27.02.2014, godz. 20:01
Lamborghini Diablo GT
foto: James Edition Marketplace

Kultowe Diablo w 1990 roku zyskało tytuł najszybszego samochodu świata. Dla fanów prawdziwie ekstremalnych samochodów, 7 lat później Lamborghini wypuściło limitowaną serię GT o imponującej mocy 575 KM. Zbudowano tylko 83 sztuki tego wyjątkowego auta, co dziś jest nie lada gratką na rynku wtórnym. Jeden z egzemplarzy został właśnie wystawiony na aukcję.

W sieci pojawiło się ogłoszenie, w którym oferowane jest na sprzedaż Diablo GT w kolorze turkusowym. 80 z 83 wyprodukowanych sztuk zostało pomalowanych właśnie tym lakierem. Auto zdaje się być w kolekcjonerskim, niemal idealnym stanie. Potwierdza to przebieg - auto od nowości przejechało jedynie symboliczne 700 kilometrów. Samochód znajduje się aktualnie w Japonii.

Przeczytaj też: Lamborghini Miura piosenkarza Roda Stewarta na sprzedaż

Za napęd limitowanej odmiany GT służy 12-cylindrowy widlasty silnik o pojemności 6-litrów. Potężna jednostka napędowa generuje 575 KM mocy i 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ewentualny nowy nabywca będzie mógł cieszyć się przyspieszeniem na poziomie 3,4 do 100 km/h. Prędkość maksymalna nie została w żaden sposób ograniczona i wynosi według danych producenta 334 km/h.

Kwota na jaką właściciel wycenił limitowane Diablo GT to 450 000 euro (w przeliczeniu na polską walutę 2 mln zł). Wątpliwe jest więc jednak, że przyszły właściciel będzie chciał "katować" to auto. Bardziej prawdopodobne jest, że supersposrtowy włoski wóz zostanie potraktowany jako długoterminowa lokata kapitału.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: