SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości URSUS C-3150V POWER: polski producent ciągników z Lublina rośnie w siłę

URSUS C-3150V POWER: polski producent ciągników z Lublina rośnie w siłę

19.03.2016, godz. 22:07
URSUS C-3150V POWER
URSUS C-3150V POWER foto: Ursus

Polska firma URSUS znana przede wszystkim z produkcji ciągników rolniczych, rozwija swoje możliwości i paletę produktową. Nowością producenta z Lublina jest niesamowity, nowoczesny ciągnik C-3150V POWER, zabudowany na pierwszej polskiej transmisji o nazwie VIGUS. Maszyna została oficjalnie zaprezentowana na targach AGROTECH w Kielcach i już niebawem zacznie trafiać do klientów.

W dniu 19 marca 2016 r. na targach AGROTECH w Kielcach, firma URSUS zaprezentowała swoją nowość - ciągnik C-3150V POWER. To co najważniejsze w maszynie, to przede wszystkim nowatorska transmisja, która jest efektem współpracy centrum badawczo-rozwojowego URSUS R&D z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

URSUS C-3150V POWER posiada zsynchronizowaną skrzynię biegów 32x32 z systemami powershift (gwarantuje płynną obsługę oraz optymalne wykorzystanie mocy) oraz powershuttle (umożliwia szybką zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła). Ursus chce montować transmisje VIGUS seryjnie do swoich ciągników, a także włączyć je do oferty jako oddzielny produkt i sprzedawać producentom ciągników w kraju i za granicą.

Sprawdź także: Super AGRO. Odwiedź targi AGROTECH

Transmisja VIGUS, na bazie której powstał ciągnik, została stworzona w ramach projektu "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych", zgodnie z umową o dofinansowanie podpisaną z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, w związku z konkursem "Projekty B+R przedsiębiorstw". Założenia projektu dotyczyły prac nad rozwojem oraz wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 100 do 160 KM.

Projekt, w którym siły połączyli naukowcy i technolodzy, uzyskał 11,3 mln złotych dofinansowania z NCBiR, a jego całkowita wartość wynosi 28,2 mln złotych. Sukces projektu jest potwierdzeniem korzyści, jakie niesie współpraca biznesu z polską kadrą naukową.

- Transmisja  jest  jednym z najważniejszych elementów ciągnika, który od teraz będziemy produkować w naszych zakładach. VIGUS powstał dzięki zaangażowaniu rodzimej kadry technicznej Ursus R&D oraz jednostek naukowo-badawczych. To jest w 100% polski produkt, z którego możemy być dumni powiedział Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.
.

URSUS C-3150V POWER

Debiutujący model ciągnika C-3150V POWER z transmisją VIGUS jest napędzany czterocylindrowym silnikiem Deutz Euro IV, o mocy nominalnej 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym 661 Nm, osiąganym przy 1400 obr/min. VIGUS to pierwsza polska transmisja w całości wykonana w lubelskich zakładach Ursusa. W modelu zastosowano mokre sprzęgło wielopłytkowe, a maksymalna prędkość jazdy osiągana przez ciągnik to 50 km/h. Układ hydrauliczny został wyposażony w pompę o maksymalnym wydatku 100 l/min. Z kolei maksymalny udźwig tylnego TUZ wynosi 7000 kg.

Kabina modelu C-3150V POWER jest 6-słupkowa, z uchylnym oknem w dachu. Klient otrzyma w wyposażeniu standardowym klimatyzację i ogrzewanie. W opcji zaś Ursus proponuje instalację sterowania hamulców hydraulicznych przyczep oraz światła mijania i drogowe LED.

WIDEO - tak prezentuje się URSUS C-3150V POWER

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: