SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen będzie miał 7-osobowego SUV-a

Volkswagen będzie miał 7-osobowego SUV-a

28.04.2014, godz. 15:50
Volkswagen B SUV Concept
foto: Volkswagen

Niemiecki koncern poważnie myśli o podboju rynku amerykańskiego. W Stanach Zjednoczonych najlepiej sprzedają się samochody dużych rozmiarów, dlatego Volkswagen planuje wprowadzić do swojej oferty nowy samochód klasy SUV, który ma pomieścić nawet 7 pasażerów. Producent zapowiada, że auto będzie dominowało w swoim segmencie komfortem i jakością wykonania.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Dyrektora Grupy Volkswagena w USA, Michaela Horna, przyszły model będzie "prawdziwym Volkswagenem", wyznaczając standardy w klasie dużych samochodów terenowo-rekreacyjnych. Oprócz tego, auto ma przyciągnąć zainteresowanie klientów porywająca stylistyką.

Przeczytaj też: Volkswagen Touareg po liftingu. Zobacz jak zmienił się luksusowy SUV

Model, który został na razie przedstawiony jedynie na grafikach, otrzymał roboczą nazwę B SUV. Niemcy liczą, że nowy SUV podniesie znacząco sprzedaż ich samochodów na amerykańskim rynku. Wersja produkcyjna samochodu ma pojawić się na rynku już w 2016 roku. Bardzo możliwe, że auto będzie dzielić platformę i jednostki napędowe z kolejną generacją Audi Q7.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: