SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Buggy up!: czy wejdzie do produkcji? - ZDJĘCIA

Volkswagen Buggy up!: czy wejdzie do produkcji? - ZDJĘCIA

01.07.2013, godz. 13:00
Volkswagen Buggy Up! Concept
foto: Volkswagen

W roku 2011, na salonie samochodowym we Frankfurcie, Volkswagen przedstawił koncepcyjny pojazd o nazwie Buggy up!. W założeniu miał to być pojazd dla osób aktywnych fizycznie, uwielbiających jazdę po piaskach w towarzystwie upalnego słońca. Do tej pory projekt wydawał się być po prostu fanaberią niemieckich inżynierów, jednak najświeższe pogłoski mówią o tym, że samochód ten ma szansę wejść do produkcji.

Wszystko zaczęło się w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to powstały pierwsze wszędołazy, które bazowały na Volkswagenie Garbusie. Otwarte nadwozie, duże koła i lekkie nadwozie sprawiły, że pojazd ten był idealny na słoneczne plaże. Koncept z 2011 roku powstał na tych samych założeniach co początkowe Buggy. Nowy projekt wyposażono w materiałowy dach oraz wodoodporne wnętrze, a nadwozie jako całość prezentuje się bardzo interesująco. Przednia część karoserii nawiązuje do modelu up!, z którym prototypowy pojazd miał mieć sporo wspólnego.

>>> Lotus będzie produkował motocykle <<<

Szerzą się pogłoski, że producent zza Odry intensywnie zastanawia się nad wprowadzeniem Buggy up!'a na rynek. Zachodnie źródła twierdzą, że Volkswagen już w marcu ubiegłego roku zgłosił się do amerykańskiego urzędu patentowego w kwestii nowego modelu. Podobno wszystkie procedury z tym związane miały swój finał kilka tygodni temu, a niemiecka marka szacuje już roczne wyniki sprzedażowe tego jakże oryginalnego pojazdu. Czy zobaczymy nowego VW Buggy up! na plażach? To okaże się w przyszłości.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: