SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Caddy Alltrack: kombivan stylizowany na crossovera

Volkswagen Caddy Alltrack: kombivan stylizowany na crossovera

14.09.2015, godz. 10:56
Volkswagen Caddy Alltrack
Volkswagen Caddy Alltrack foto: Volkswagen

Dostępny w wielu różnych wersjach wyposażenia Volkswagen Caddy, zostaje rozbudowany o kolejny wariant. Czwarta już generacja auta doczekała się odmiany stylizowanej na przełajowe auto użytkowe, ale nie będzie już nosić nazwy Cross Caddy jak poprzednik. Wolfsburg aby ujednolicić nomenklaturę, zmienił nazwę na Caddy Alltrack.

Rodzina nieco podwyższonych i obudowanych osłonami aut o dopisku Alltrack w nazwie, zostaje poszerzona tym razem o Caddy. Produkowany w Poznaniu samochód, dzięki plastikowym panelom na nadkolach i progach oraz osłonom na zderzakach, nabrał bardziej wyrazistego charakteru. Cechą specjalną tej odmiany są jeszcze srebrne obwoluty lamp przednich, żebrowanie grilla i podobnie błyszczące relingi dachowe. Do tego doszedł zwiększony prześwit, specjalne 17-calowe felgi, przyciemnione klosze świateł tylnych i nowe lakiery nadwozia.

Zobacz też: TEST nowy Volkswagen Caddy czwartej generacji

Źródłem napędu Volkswagena Caddy Alltrack będą mogły być różne silniki. Benzynowe oferować będą od 84 KM do 125 KM, a jednostki wysokoprężne od 75 KM do 150 KM. W zależności od wersji za przeniesienie napędu odpowiedzialna będzie 5 albo 6 biegowa skrzynia manualna, lub automatyczna DSG o 6 lub 7 przełożeniach. Z mocnymi silnikami uda się też skonfigurować napęd na cztery koła 4Motion.

Auto w odmianie Caddy Alltrack może występować zarówno jako rodzinna osobówka, jak i dostawcza furgonetka. Ceny w Niemczech ceny wynoszą od 16 485 Euro za vana (około 67 tys. zł), i od 20 470 za odmianę osobową (około 80 tys. zł). Pojazd najpierw swój debiut zaliczy na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, a później pojawi się w ofercie kolejnych krajów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: