SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Caddy czwartej generacji: światowy debiut w Poznaniu - WIDEO

Volkswagen Caddy czwartej generacji: światowy debiut w Poznaniu - WIDEO

04.02.2015, godz. 20:50
2015 Volkswagen Caddy
2015 Volkswagen Caddy foto: zdjęcia własne

Całkiem nowy Volkswagen Caddy zaliczył światową premierę w stolicy Wielkopolski. Niemiecka marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowała wielki pokaz czwartej generacji auta, które będzie powstawać w polskiej fabryce Volkswagena w Antoninku.

Targi poznańskie są największym organizatorem wystaw, targów oraz eventów w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie dziwne więc, że Volkswagen zdecydował się na światową odsłonę nowego auta właśnie w Poznaniu. Miejsce tym bardziej nie jest przypadkowe, bo produkcja modelu Caddy prowadzona jest w poznańskim Antoninku. Seryjne modele IV generacji pojazdu zaczną zjeżdżać z taśmy montażowej w maju.

Przeczytaj: TEST Volkswagen Passat Limousine B8 2.0 TDI DSG BlueMotion: król sedanów

To pierwsze takie wydarzenie w naszym kraju. Do tej pory żaden z koncernów samochodowych nie zorganizował jeszcze w Polsce światowej premiery swojego auta. Na to wydarzenie Volkswagen Samochody Użytkowe zaprosił w sumie 350 gości z całego świata, w tym naszą redakcję SuperAuto24.pl.

Nasze pierwsze fotografie pokazują, jak zmienił się nowy Caddy. Sylwetka widocznie nawiązuje do poprzednika, ale elementy karoserii to całkowita nowość. Formy przede wszystkim przedniej części odnoszą się do aktualnego kodu stylistycznego marki z Wolfsburga. Są ostro zakończone na rogach przy grillu lampy wyposażone w diody LED, czy masywny wlot powietrza do silnika. Tak samo wnętrze stało się o wiele bardziej nowocześniejsze, co pokażą bogate wersje osobowe (duży panel dotykowego zestawu multimedialnego, trójramienna kierownica, czy nowoczesny zestaw zegarów).

Źródło: SuperAuto24.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: