SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Crafter z Polski już gotowy!

Volkswagen Crafter z Polski już gotowy!

10.09.2016, godz. 12:17
Volkswagen Crafter z Polski już gotowy!
Volkswagen Crafter foto: materiał prasowy

Volkswagen odświeża swoją gamę dostawczaków, a jedną z ważniejszych pozycji jest właśnie nowy Crafter. Model pojawi się w salonach jeszcze w tym roku.

Crafter mocno sięga stylistyką do osiągnięć mniejszego Transportera. Dostępny będzie z trzema długościami nadwozia (5986, 6836 oraz 7391 milimetrów) oraz identyczną liczbą wysokości – 2355, 2590 oraz 2798 milimetrów. W ofercie pojawią się zarówno wersje z pojedynczą oraz podwójną kabiną jak i specjalistyczne zabudowy. Crafter może pochwalić się oporem powietrza wynoszącym Cx= 0,33.

Płyta podłogowa to zaprojektowana od podstaw konstrukcja. Z przodu zastosowano kolumny MacPhersona, na tylnej osi znajdziemy jeden z pięciu wariantów zawieszenia opartego na resorach piórowych (w niektórych wypadkach są one progresywne). Dopuszczalna masa całkowita samochodów z napędem na przednią oś wynosi nawet 4 tony, ale to nie ostatnie słowo producenta.

Zobacz też: Volkswagen otwiera nową fabrykę w Polsce

Crafter będzie napędzany przez dwulitrowy silnik wysokoprężny dostępny w kilku odmianach mocy. Gama zaczyna się od 102 koni mechanicznych, kończy na motorze wspomaganym dwoma sprężarkami o mocy 177 koni mechanicznych.

Pojazd montowany będzie w fabryce we Wrześni, stworzonej specjalnie dla tego modelu. Volkswagen w połowie przyszłego roku wprowadzi do oferty Craftera z napędem na cztery koła 4MOTION.

Ceny dostawczaka od Volkswagena nie są jeszcze znane. Przedsprzedaż rozpocznie się w grudniu tego roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: