SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen e-up! - elektryczna wersja malucha - ZDJĘCIA

Volkswagen e-up! - elektryczna wersja malucha - ZDJĘCIA

15.03.2013, godz. 12:00
Volkswagen e-up!
foto: Volkswagen

Prezentacja elektrycznej odmiany najmniejszego samochodu Volkswagena była kwestią czasu. Niemiecka marka po genewskim salonie podała do wiadomości, że posiada już gotowy do seryjnej produkcji model e-up! Na oficjalny debiut trzeba jednak poczekać do wrześniowych targów we Frankfurcie.

Volkswagen e-up! to miejski samochód całkowicie wolny od emisji CO2. Został wyposażony w silnik elektryczny o maksymalnej mocy 60 kW (82 KM) i 210 Nm momentu obrotowego. Stała moc pojazdu podczas statecznej jazdy to jednak 40 kW (55 KM). Źródłem zasilania są litowo-jonowe akumulatory o pojemności 18,7 kWh, umieszczone pod podłogą samochodu. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 14 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 135 km/h.

Elektryczne auto może pokonać do 150 km na pełnych akumulatorach. Szybkie ładowania do 80 procent zasięgu jest uzyskiwane zaledwie po 30 minutach, co przy użytkowaniu wyłącznie w mieście jest bardzo dobrym wynikiem, i świetną alternatywą dla pojazdów spalinowych. Masa własna VW e-up! wynosi 1185 kg.

>>> Volkswagen XL1: Najoszczędniejszy samochód świata w seryjnej produkcji - ZDJĘCIA <<<

Pod względem stylistycznym samochodzik wyróżnia się na tle zwykłej odmiany, światłami do jazdy dziennej w technologii LED, zgrabnie wkomponowanymi w zderzak. Podobne lampki w czerwonej barwie wstawiono w zderzak tylny. Poza tym, dla poprawy aerodynamiki wprowadzono niewidoczne modyfikacje podwozia.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: