SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen e-Golf radiowozem w niemieckiej policji - FOTO

Volkswagen e-Golf radiowozem w niemieckiej policji - FOTO

09.09.2014, godz. 11:21
Radiowóz Volkswagen e-Golf
Radiowóz Volkswagen e-Golf foto: Volkswagen

Z powodu ograniczonego zasięgu i niskiej prędkości maksymalnej, tym samochodem policjanci z pewnością nie będą nikogo ścigać. Za to na wóz patrolowy srebrno-niebieski Golf nadaje się w sam raz. Mowa dokładnie tu o napędzanym energią elektryczną, bezemisyjnym Volkswagenie e-Golfie.

Volkswagen ma w swojej ofercie różne samochody, które mogą być przystosowane na potrzeby rozmaitych służb. Teraz po raz pierwszy firma wykorzystuje też zalety napędu elektrycznego, który może być dostosowany do specyficznych wymagań na przykład w służbie policji.

Zaprezentowany przez Volkswagena policyjny e-Golf, otrzymał LED-ową sygnalizacją świetlną, sygnalizatory dźwiękowe, a w kabinie pojawiło się nowoczesne radio cyfrowe. Do tego odpowiednie malowanie i mam pełnoprawny radiowóz gotowy do służby.

Sprawdź też: TEST Volkswagen Golf Sportsvan 1.4 TSI: nowy minivan w natarciu - ZDJĘCIA

Taki e-Golf może pochwalić się niskim zużyciem energii, wynoszącym 12,7 kWh/100 km. Do napędu wykorzystano silnik elektryczny o mocy 85 kW/115 KM, uzyskujący już po uruchomieniu maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Auto przyspiesza do 60 km/h w 4,2 sekundy, do 100 km/h w 10,4 sekundy, a jego zasięg (w zależności od profilu trasy i obciążenia) wynosi między 130 a 190 kilometrów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: