SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf 7 - pierwszy importowany samochód, który zdobył Japonię!

Volkswagen Golf 7 - pierwszy importowany samochód, który zdobył Japonię!

27.11.2013, godz. 13:31
Volkswagen Golf 7
foto: Volkswagen

Sprzedawany na całym świecie Volkswagen Golf, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Niemiec, po raz pierwszy w historii zdobył Japonię - i to dosłownie. Popularny hatchback został tryumfatorem japońskiej edycji plebiscytu "Car of the Year", a to oznacza, że jest pierwszym importowanym samochodem, któremu przyznano ten prestiżowy tytuł.

Volkswagen Golf 7 został "Samochodem Roku 2013/2014" w Japonii. W 34-letniej historii tej prestiżowej nagrody, po raz pierwszy na japońskim rynku auto z zagranicy pokonało rodzimych konkurentów. Kompaktowy hatchback z Wolfsburga, w ocenie jurorów uzyskał 504 punkty z możliwych 600 maksymalnych. Liczba ta przeważała aż o 131 punktów nad samochodem z drugiej pozycji (Honda Fit/Jazz - 373 punktów). Trzecie miejsce na podium zajęło Volvo V40 z liczbą 167 przyznanych punktów.

Przeczytaj: Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI - TEST kultowego z hot-hatcha od SuperAuto24.pl

Największe wrażenie na jurorach zrobiła modułowa platforma podłogowa MQB. Stanowi ona bazę dla precyzyjnego zachowania się przy manewrach, przy jednoczesnym wysokim komforcie i przyjemności jazdy. Ponadto doceniono doskonały poziom bezpieczeństwa, stylistykę, znakomite wykończenie wnętrza oraz nowoczesne jednostki napędkowe.

Kompaktowy Golf siódmej generacji jest pierwszym modelem, który zdobył w jednym roku trzy prestiżowe nagrody - Europejskiego Samochodu Roku (Car of the Year 2013), Światowego Samochodu Roku (World Car of the Year 2013) i teraz Japońskiego Samochodu Roku (Car of the Year 2013/2014 w Japonii).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: