SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf GTD by MR Racing: moc nie najważniejsza

Volkswagen Golf GTD by MR Racing: moc nie najważniejsza

24.06.2015, godz. 15:20
Volkswagen Golf GTD MR Racing
Volkswagen Golf GTD MR Racing foto: materiały prasowe

Tuning samochodów jest coraz popularniejszym procederem. Jednak nie każda firma zajmuje się uzyskiwaniem potężnych mocy z seryjnych silników. MR Racing postawiła na uatrakcyjnienie dźwięku silnika TDI. Efekty są niezłe.

Firma MR Racing z Niemiec, wzięła na swój warsztat najmocniejszą wersję wysokoprężną Volkswagena Golfa. Jednak głównym celem nie była potężna dawka mocy dla 184-konnego silnika, tylko poprawa jakości dźwięku wydechu. I trzeba przyznać, że MR Racing osiągnął sukces. Volkswagen Golf GTD by MR Racing ma głośniejsze i bardziej rasowe brzmienie. Efekty możecie obejrzeć na poniższym filmiku.

Zobacz też: Volkswagen Golf GTD Variant z polskim CENNIKIEM

MR Racing nie pominęło jednak zmian w stylistyce i mechanice Volkswagena Golfa GTD. Auto uzyskało lekko obniżone zawieszenie, 20-calowe felgi ze stopów lekkich w kolorze żółtym, grafitowy lakier oraz czerwone osłony zderzaków i progów wokół samochodu. Nie zapomniano również o delikatnym dyfuzorze i dwóch końcówkach układu wydechowego. Poprawione zostało jeszcze sterowanie komputera silnika, przez co moc wzrosła z 184 KM do 213 KM.

.
WIDEO - tak brzmi Volkswagen Golf GTD MR Racing

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: