SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf GTI Clubsport daje popis na torze

Volkswagen Golf GTI Clubsport daje popis na torze

01.12.2015, godz. 15:35
Volkswagen Golf GTI Clubsport
Volkswagen Golf GTI Clubsport foto: Volkswagen

Volkswagen Golf GTI Clubsport stworzony z okazji 40-lecia kompaktu z logotypem GTI, został wprowadzony do krótkoseryjnej produkcji. Model ten to duża gratka dla wielbicieli aut z logotypem GTI, ponieważ jest nie tylko wersją specjalną, ale i wzbogaconą o większą partię koni mechanicznych!

Fabryczna wersja Golfa GTI Clubsport jest lekko przestylizowana wizualnie w porównaniu z konwencjonalnym Golfem GTI. Auto otrzymało inne zderzaki, nowe felgi aluminiowe, przyciemnione lampy z tyłu i zgrabną lotkę na klapie bagażnika.

Zobacz: Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI - TEST siódmej generacji

Ważniejsze zmiany dotyczą jednak tego co ulokowano pod maską. Benzynowe 2-litrowe, 4-cylindrowe TSI produkuje teraz 265 KM (195 kW) i 350 Nm mocy, która trafia tradycyjnie na koła przedniej osi, poprzez 6-biegową skrzynię manualną lub dwusprzęgłową DSG. Dzięki maksymalnemu wciśnięciu pedału gazu (kickdown), na 10 sekund moc wzrasta jednak aż do 290 KM (213 kW) i 380 Nm! Sprint od 0 do 100 km/h trwa 6 sekund (5,9 sekundy z DSG), a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Cena Golfa GTI Clubsport nie została jeszcze podana. Za to w sieci udostępniony został materiał prezentujący, jak takie specjalne wydanie Golfa radzi sobie na torze wyścigowym.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: