SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf GTI Heartbeat: Niemcy kochają tuningować Golfy

Volkswagen Golf GTI Heartbeat: Niemcy kochają tuningować Golfy

04.05.2016, godz. 16:09
Volkswagen Golf GTI Heartbeat
Volkswagen Golf GTI Heartbeat foto: Volkswagen

Coroczny zlot nad jeziorem Worthersee w Austrii, organizowany dla fanów pojazdów z grupy Volkswagena, to europejskie święto nie tylko Golfa GTI, ale także profesjonalnego tuningu. Grupa praktykantów zbierających doświadczenie zawodowe w szkole Volkswagena w Wolfsburgu, specjalnie z okazji zlotu "GTI-Treffen" przerobiła Golfa GTI siódmej generacji.

Uczniowie z Wolfsburga na Worthersee 2016 przygotowali Golfa GTI Heartbeat. Auto wyposażono w 400-konny silnik, co w zamyśle miało dać po 10 KM na każdy rok z 40 lat historii Golfa GTI. Za bazę do budowy posłużył 3-drzwiowy hatchback w wersji GTI.

Zobacz: VW Golf GTI Clubsport S: nowy rekordzista toru Nurburgring

Aby uzyskać aż 400 koni mechanicznych mocy, modyfikacje musiały posunąć się bardzo daleko. Wymieniono turbosprężarkę, intercooler, system doprowadzający powietrze do silnika, oprogramowanie komputera oraz przekonstruowano układ wydechowy na bardziej sportowy. O wytracanie prędkości dba ceramiczny zestaw dużych tarczy hamulcowych z wielkimi zaciskami.

Z zewnątrz od razu widać, że w samochodzie drzemie większa niż seryjnie moc. To za sprawą barwnego malowania, zmienionego ospoilerowania i dużych obręczy kół z prześwitującymi przez cienkie ramiona obręczy czerwonymi zaciskami hamulcowymi. Wnętrze z kubełkowymi fotelami, klatką wzmacniającą i zaawansowanym systemem nagłośnienia, nawiązuje detalami do barw na karoserii.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: