SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ostry Volkswagen Golf R Performance oficjalnie

Ostry Volkswagen Golf R Performance oficjalnie

21.03.2017, godz. 12:20
Źródło: Volkswagen

Volkswagen Golf R Performance dołącza do odmłodzonej gamy modelowej Golfa. Auto co prawda nie jest rewolucją, bo zmiany względem R-ki sprzed liftingu nie są jakieś drastyczne, ale zdecydowanie warto je odnotować. Hot-hatch dzięki pakietowi Performance zdaje się jeszcze bardziej błagać o "upalanie" na wyścigowym torze.

Przestylizowane zderzaki, nowe obręcze kół i inne klosze lamp wraz z LED-owym wypełnieniem świetlnym to nie wszystko, czym może się pochwalić odmłodzony Golf R. Klienci będą mogli wybrać z oferty pakiet Performance, jeszcze lepiej przygotowujący do ostrej jazdy R-kę rozpędzającą się w 4,6 sekundy do "setki". Moc w kompakcie z napędem 4MOTION pozostała ta sama co w standardowym R po liftingu (310 KM i 400 KM), ale za to dochodzi coś ekstra.

Zobacz też: NOWY Volkswagen Golf. Co się zmieniło po liftingu?

Performance zawiera diabolicznie brzmiący tytanowy układ wydechowy. Jest też adaptacyjne zawieszenie, przestylizowany dyfuzor oraz zdecydowanie wydajniejszy układ hamulcowy z 17-calowymi tarczami hamulcowymi. Siedzenia otrzymały czarną skórę ze wstawkami imitującymi karbonowy wzór, a elementy deski i boczków otrzymały pasujące do całości dekory.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: