SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf Sportsvan Concept: nadchodzi rodzinny Golf

Volkswagen Golf Sportsvan Concept: nadchodzi rodzinny Golf

10.09.2013, godz. 08:00
Volkswagen Golf Sportsvan Concept
foto: Volkswagen

Do obecnie sprzedawanego Golfa VII generacji niebawem powinien dołączyć także wariant Plus. Model ten plasuje się pomiędzy Golfem hatchbackiem a Touranem, dzięki temu osoby poszukujące rodzinnego auta mają nieco rozszerzony wybór. Zanim jednak nowe auto trafi do salonów, Volkswagen przedstawi na frankfurckim salonie samochodowym jego wariant koncepcyjny.

Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące nowe dziecko Volkswagena, które otrzymało nazwę Golf Sportsvan. Pod tym projektem nie kryje się nic innego jak nowy Golf Plus. Auto pomimo swojego podobieństwa do hatchbacka jest od niego większe - w porównaniu do mniejszego brata koncept jest o 83 mm dłuższy, 126 mm wyższy i 8 mm szerszy. Także rozstaw osi zwiększył się o dodatkowe 48 mm, co przełożyło się na większą ilość miejsca we wnętrzu. Bagażnik ma objętość 498 l, co jest wynikiem o 74 l lepszym od tego, jakim mogło się poszczycić ostatnie wydanie Golfa Plus.

>>> Ford EcoSport Limited Edition: specjalna wersja tylko dla Europy <<<

Przyszli nabywcy będą mogli wybrać jedną spośród 6 jednostek napędowych, których moce zamykają się w przedziale 85 KM-150 KM. Ponadto przewidziano również odmianę dla oszczędnych kierowców - to wysokoprężny silnik TDI z serii BlueMotion o pojemności 1.6-litra, rozwijający 110 KM. Producent deklaruje średnie spalanie paliwa na poziomie 3.7 l ON na każde przejechane 100 km.

Volkswagen Golf Sportsvan zaliczy debiut na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, odbywajacym się w dniach 12-22 września.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: