SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf Sportsvan wiosną w polskiej sprzedaży

Volkswagen Golf Sportsvan wiosną w polskiej sprzedaży

11.02.2014, godz. 11:30
Volkswagen Golf Sportsvan
foto: Volkswagen

W zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu rozpoczęła się seryjna produkcja modelu Golf Sportsvan. W Niemczech auto jest już dostępne w oficjalnym cenniku, a w Polsce sprzedaż samochodu rozpocznie się wiosną. Ceny u naszych zachodnich sąsiadów startują od 19 625 euro (około 82 tys. zł).

Volkswagen Golf Sportsvan jest już trzecią odmianą nadwoziową siódmej generacji kompaktu. Auto będzie sprzedawane jako minivan obok klasycznego Golfa i Golfa Varianta. W porównaniu do mniejszego brata pojazd jest o 83 mm dłuższy, 126 mm wyższy i 8 mm szerszy. Także rozstaw osi zwiększył się o dodatkowe 48 mm.

We wnętrzu trzyosobową dzieloną kanapę, będzie można składać i przesuwać w zakresie 180 mm. Bagażnik ma objętość 498 litrów, dlatego w porównaniu z wcześniejszym Golfem Plus do dyspozycji jest więcej aż o 74 litry. Po złożeniu oparć przestrzeń bagażowa do przednich foteli i po dach, wyniesie maksymalnie ponad 1500 litrów pojemności.

Przeczytaj: Volkswagen Golf Variant w TEŚĆIE SuperAuto24.pl - praktyczniejsze wcielenie bestselleru

W momencie wprowadzenia auta na rynek wiosną tego roku, Golf Sportsvan będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami, rozwijającymi moce w przedziale 85 KM-150 KM (cztery TSI i dwa TDI). Wszystkie jednostki zostaną wyposażone seryjnie w system Start-Stop i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Zużycie paliwa w porównaniu z Golfem Plus zmniejszy się nawet o 19 procent, a emisja CO2 w cyklu mieszanym będzie się kształtować na poziomie 130-125 g/km.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: