SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf Variant 2013: Wersja kombi kompaktu na światowej premierze w Genewie - ZDJĘCIA

Volkswagen Golf Variant 2013: Wersja kombi kompaktu na światowej premierze w Genewie - ZDJĘCIA

05.03.2013, godz. 11:30
Volkswagen Golf Variant
foto: Volkswagen

Podczas Genewskiego Salonu Samochodowego niemiecka marka Volkswagen prezentuje – jako światową premierę – nowego Golfa Varianta. Auto to bardziej wszechstronna i użyteczna propozycja od hatchbacka. W porównaniu z poprzednią generacją, nowa wersja kombi popularnego kompaktu jest lżejsza nawet o 105 kg.

Nowy Golf Variant o wysokim poziomie jakości wykonania, oferuje dużą zmienność układu wnętrza. W porównaniu z poprzednikiem pojemność bagażnika wzrosła z 505 litrów do 605 litrów (do wysokości oparcia tylnej kanapy). W przypadku załadunku do oparcia przednich siedzeń i pod dach nowy Golf Variant pomieści nawet 1620 litrów bagażu (poprzednik 1495 litrów).

Auto jest większe od odmiany hatchback - mierzy 4562 mm długości (plus 307 mm). Do wysokości zakończenia przednich drzwi Variant ma taką samą linię jak tradycyjny Golf. Między słupkami B a D wyraźnie zaznaczają się już miany w sylwetce. Stylistom udało się po raz pierwszy przenieść charakterystyczny kształt słupka C z klasycznego Golfa na słupek D Varianta, przy czym ostatnie okno boczne optycznie stanowi część słupka D. W rezultacie nadwozie jest bardziej rozciągnięte i eleganckie niż w poprzedniku.

>>> Car of the Year 2013: Volkswagen Golf 7 wybrany Samochodem Roku 2013 <<<

Po raz pierwszy w historii model ten będzie oferowany także jako oszczędna wersja TDI BlueMotion (63 kW/85 KM do 110 kW/150 KM). W tym przypadku Golf Variant o mocy 81 kW/110 KM, z manualną, 6-biegową skrzynią biegów zużywa średnio 3,3 litra paliwa na 100 km (emisja CO2: 87 g/km) i jest najoszczędniejszym Golfem Variantem w historii. W Genewie premierę będzie miał także napędzany na wszystkie koła Golf Variant 4MOTION.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: