SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Golf VII będzie produkowany w Brazylii

Volkswagen Golf VII będzie produkowany w Brazylii

10.10.2013, godz. 13:16
Nowy Volkswagen Golf Variant 2013
foto:

Najnowsza generacja Volkswagena Golfa sprzedawana jest na całym świecie. Dlatego też niemiecki producent w celu obniżenia kosztów produkcji jest zmuszony do stworzenia fabryk na różnych kontynentach. Kompakt jest już produkowany m.in. w Niemczech i Chinach, zaś najnowsza taśma montażowa zostanie otwarta w Brazylii.

Niemiecki producent na rozbudowę i unowocześnienie fabryki w Kurytybie (Brazylia) wyłoży aż 170 mln euro. Dzięki temu z jej taśm montażowych będzie mogła zjeżdżać najnowsza generacja VW Golfa. Co więcej, z czasem z tego samego zakładu zacznie wyjeżdżać również Audi A3 Limousine. Obecnie w Brazylii jest produkowany miejski model o nazwie Fox, występujący w kilku odmianach takich jak Band Fox, Fox BlueMotion, CrossFox czy SpaceFox.

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - TEST - praktyczniejsze wcielenie bestselleru

Dzięki wprowadzeniu do fabryki nowych modeli i modernizacji zakładu moce przerobowe w Kurytybie mają wzrosnąć o 30%. Pierwsze Golfy VII zjadą z brazylijskiej taśmy montażowej w 2015 roku. Do tej pory kompaktowe auto będzie importowane do Ameryki Południowej z Niemiec.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: