SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen inwestuje miliardy, żeby być numerem 1 na świecie

Volkswagen inwestuje miliardy, żeby być numerem 1 na świecie

27.11.2013, godz. 18:05
Volkswagen
foto: Volkswagen

Ciągłe prowadzenie badań nad produktami i stały rozwój technologiczny, to klucz do sukcesu wielu firm motoryzacyjnych. Bez tego producenci nie mogliby się chwalić spektakularnymi osiągnięciami, i zawsze pozostawaliby daleko za konkurencją. Doskonale wie o tym Volkswagen, który w ubiegłym roku na badania i rozwój wydał około 9.5 miliarda euro!

Według corocznego raportu "Industrial R&D Investment Scoreboard", sporządzanego przez Komisję Europejską, Volkswagen po raz pierwszy jest globalnym liderem, wśród prywatnych przedsiębiorstw, w zakresie inwestycji w badania i rozwój. W roku 2012 niemiecki producent wydał na nie około 9.5 mld euro, co przy wyniku 7.2 mld euro z roku 2011 jest znaczącym skokiem. W raporcie przyjrzano się około 2000 firmom z całego świata, działających w różnych branżach.

Przeczytaj: Volkswagen Golf 7 - pierwszy importowany samochód, który zdobył Japonię!

Większość działań z zakresu badań i rozwoju Volkswagena skupia się na powiększeniu gamy pojazdów oraz na nowoczesnych technologiach, dzięki którym pojazdy stają się coraz efektywniejsze i mniej szkodzą środowisku, chociażby przez ograniczenie emisji CO2. Niemiecki producent przeznaczył też znaczną kwotę na m.in. prace nad napędami elektrycznymi. Jako ciekawostkę można podać fakt, że nad badaniami pracuje ponad 40 000 specjalistów.

Prezes Zarządu Volkswagen AG, prof. dr Martin Winterkorn, tak podsumował wyniki raportu: "Najnowszy raport Komisji Europejskiej jest kolejnym potwierdzeniem słuszności naszej strategii. Pośród silnej światowej konkurencji, Europa musi jeszcze konsekwentniej niż dotychczas stawiać na przyjazne dla środowiska technologie i konkurencyjne produkty. Inwestycje w badania i rozwój są tego podstawą i nieodzownym warunkiem. Dlatego koncern Volkswagen nadal będzie inwestował w innowacyjność. Pozostajemy kowalem idei europejskiego przemysłu motoryzacyjnego".

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: