SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Jetta Hybrid na Motor Show Poznań 2013 - WIDEO

Volkswagen Jetta Hybrid na Motor Show Poznań 2013 - WIDEO

09.04.2013, godz. 12:00
Poznań Motor Show 2013 / Volkswagen Jetta Hybrid
foto:

Volkswagen na motoryzacyjnych targach w Poznaniu, zaprezentował jeszcze przed oficjalną polską premierą swój nowy ekologiczny model. VW Jetta Hybrid podczas odbywającego się Motor Show, był najważniejszym pojazdem na stoisku niemieckiej marki.

Jetta Hybrid napędzana jest nowoczesnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym (20 kW). Łączna moc hybrydowego zestawu to 170 KM, co zapewnia doskonałe osiągi, bo przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,6 sekundy. Elegancki pojazd o bardzo dobrych osiągach już wiosną zaliczy prasowy debiut, a w nieco później pojawi się w salonach sprzedaży.

Jetta z napędem hybrydowym ma zużywać średnio 4,1 l/100 km paliwa (emisja CO2 95 g/km). Sedan potrzebuje około 20 procent mniej paliwa, niż samochód z porównywalnym napędem konwencjonalnym. W ruchu miejskim oszczędność wynosi nawet 30 procent. - Bardzo wiele samochodów z klasycznym napędem nie jest w stanie osiągnąć takiego wyniku. Dodatkowo jest bardzo ekologiczny - podkreśla Jerzy Krężlewski, dyrektor Marketingu i PR marki Volkswagen.

/źródło x-news/

WIDEO - Volkswagen Jetta Hybrid debiutuje na Motor Show Poznań 2013:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: