SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Kombi pozostanie w produkcji?

Volkswagen Kombi pozostanie w produkcji?

02.01.2014, godz. 07:00
Volkswagen Kombi
foto: Volkswagen

Volkswagen Kombi to tak naprawdę model T2, którego produkcja rozpoczęła się już kilkadziesiąt lat temu. Oferowane w Brazylii Kombi od przyszłego roku miało zniknąć z rynku, ale możliwe, że tak się nie stanie. W sprawie oldskulowego busa głos zabrał tamtejszy minister finansów.

Wszystko wskazywało na to, że Volkswagen Kombi odejdzie do lamusa. Niemiecki producent wypuścił nawet jego wersję pożegnalną o nazwie Last Edition. Wszystkiemu winne są nowe przepisy, które będą obowiązywać w Brazylii od 1 stycznia 2014 roku. Według nich każdy nowy samochód był wyposażony w poduszkę powietrzną kierowcy oraz system ABS.

Zobacz: Volkswagen Beetle 1.4 TSI R-Line - TEST współczesnego Garbusa - ZDJĘCIA

Ostatnio pojawiły się jednak informacje, że model Kombi może jeszcze przedłużyć swój żywot. Warto wspomnieć również, że jest to także szósty najlepiej sprzedający się minibus w Brazylii. W sprawie jego przyszłości głos zabrał minister finansów, Guido Mantega. Według niego samochód ten mógłby być wyjęty spod działania nowych regulacji, gdyż w czasach kiedy auto było produkowane nikt nawet nie słyszał o poduszkach powietrznych oraz systemie ABS. Brazylijski minister twierdzi również, że wchodzące w życie przepisy powinny odnosić się do nowoczesnych konstrukcji oraz tych pojazdów, które już od chwili pojawienia się na rynku mogły być wyposażone w wyżej wspomniane udogodnienia.

Niestety nie wiadomo jeszcze jak właściwie potoczą się losy Volkswagena Kombi, jednak naszym zdaniem model ten dokona swojego żywota. Przepisy dotyczące poziomu bezpieczeństwa aut oraz stale rosnący tłok na drogach sprawiają, że w motoryzacyjnym świecie nie ma już miejsca dla archaicznych konstrukcji.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: