SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Mama up!: wersja tylko dla matek

Volkswagen Mama up!: wersja tylko dla matek

03.01.2014, godz. 15:00
Volkswagen Mama up!
foto:

Nowoczesne auta w obecnych czasach muszą być bardzo uniwersalne. W pojazdach spędzamy coraz więcej czasu, dlatego też wykonujemy w nich też większą ilość czynności. Na przykład podczas stania w korkach można m.in. zwrócić uwagę na małe dziecko. Z tego powodu czeski oddział Volkswagena przygotował egzemplarz modelu up! przygotowany specjalnie dla matek z maluchami na pokładzie.

Volkswagen Mama up!, bo tak się nazywa ten egzemplarz miejskiego autka, powstał z myślą o matkach z małymi dziećmi. Z zewnątrz 5-drzwiowy koncept został oklejony białą folią, przełamaną różowymi elementami, a także otrzymał lekkie obręcze sygnowane logiem OZ (na które naciągnięto opony Pirelli), podwójną końcówkę wydechu oraz nieco przestylizowane reflektory.

Zobacz: Volkswagen up! 1.0 MPI - TEST niemieckiej mini nowości od SuperAuto24.pl

Największe zmiany zaszły jednak w środku. Pojawiła się tam biało-różowa, skórzana tapicerka, fotelik dla dziecka, uchwyty na butelki z mlekiem, a także stolik do przewijania niemowlaków. Trzeba przyznać, że wygląda to nietuzinkowo i trudno określić użyteczność takiego auta w codziennej eksploatacji.

Mamy, którym spodobał się projekt będą jednak zawiedzione - niemal na pewno koncept ten nie trafi do seryjnej produkcji. Egzemplarz ten ma służyć jedynie reklamowaniu marki oraz ma pokazać możliwości aranżacji wnętrza samochodu. Za modyfikacje odpowiadają firmy tuningowe takie jak: WrapStyle, Carlex Design oraz ABT.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: