SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Passat B8 ma być przełomowy - mamy oficjalne szkice

Volkswagen Passat B8 ma być przełomowy - mamy oficjalne szkice

01.06.2014, godz. 12:23
Volkswagen Passat 2014
Volkswagen Passat 2014 foto:

Od wprowadzenia do sprzedaży pierwszej generacji Volkswagena Passata minęło 41 lat. Od tego czasu na całym świecie sprzedanych zostało ponad 22 miliony egzemplarzy tego bestsellera, a pod koniec bieżącego roku świat pozna jego najnowsze ósme wcielenie.

Volkswagen przygotowujący się do wprowadzenia kolejnego Passata odkrywa powoli karty. Oficjalnych zdjęć auta co prawda jeszcze nie znamy, ale możemy już oglądać pojazd na szkicach. Wiadomo także, że limuzyna segmentu D ma być jednym z najnowocześniejszych, oferowanych obecnie modeli klasy średniej. Niemcy postawią na innowacyjne systemy wspomagające oraz informacyjne, jakich jeszcze w tym modelu nie było.

Przeczytaj też: Volkswagen będzie miał 7-osobowego SUV-a

Z pierwszych zapowiedzi wynika, że na wyposażeniu pojawi się m.in. Active Info Display (cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny), wysuwany wyświetlacz Head up, Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i rozpoznawania pieszych, czy Emergency Assist (zatrzymanie pojazdu w nagłym przypadku), Trailer Assist (wspomaganie manewrowania z przyczepą).

Najnowsza generacja Passata oznaczona symbolem B8 zadebiutuje na przełomie listopada i grudnia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: