SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Passat GTE: polska CENA hybrydowej limuzyny

Volkswagen Passat GTE: polska CENA hybrydowej limuzyny

18.05.2016, godz. 16:19
Volkswagen Passat GTE
Volkswagen Passat GTE foto: Volkswagen

U wybranych dealerów Volkswagena można zamawiać Passata w wersji GTE, czyli z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o łącznej mocy 218 KM i o zasięgu do 50 km w trybie elektrycznym. Według producenta, całkowity zasięg Passata GTE wynosi nawet 1114 km.

Passat GTE napędzany jest układem hybrydowym złożonym z 1,4-litrowego silnika TSI o mocy 115 kW/156 KM oraz silnika elektrycznego osiągającego moc 85 kW/115 KM. Obydwie jednostki zapewniają łączną moc 160 kW/218 KM. Passat GTE oferowany jest tylko ze skrzynią biegów DSG. Akumulator litowo-jonowy, zaopatrujący silnik elektryczny w prąd, jest ładowany podczas jazdy, poprzez między innymi odzysk energii hamowania. Akumulator można także ładować z domowego gniazdka za pomocą kabla. Czas ładowania z sieci o napięciu 230 V według danych producenta wynosi 4 godziny i 15 minut, a z sieci o napięciu 360 V (za pomocą tzw. Wallboxa) – tylko 2 godziny i 30 minut.

Zobacz też: TEST nowy Volkswagen Tiguan Offroad: cyber SUV

W trybie wyłącznie elektrycznym Passat GTE jest w stanie pokonać dystans do 50 km nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji. Z pełnym 50-litrowym zbiornikiem benzyny oraz z naładowanym akumulatorem zasięg auta wynosi ponad 1100 km.

Z zewnątrz Passata GTE można rozpoznać przede wszystkim po diodowych światłach do jazdy dziennej w kształcie litery C oraz po niebieskiej listwie na osłonie chłodnicy sięgającej do reflektorów. Także wewnątrz znajdują się elementy charakterystyczne dla modeli GTE, jak wskaźnik informujący o przepływie energii oraz system multimedialny, którego menu wzbogacono o funkcje odnoszące się do zespołu napędowego, a także odpowiednie wskaźniki.

Zobacz również: Volkswagen Amarok z nowym silnikiem V6 3.0 TDI

Do długiej listy wyposażenia auta warto dokupić Pakiet Bussines, który zawiera reflektory LED Top, system nawigacji satelitarnej "Discover Media", system aktywnych reflektorów Dynamic Light Assist oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Wiele funkcji Passata GTE można obsługiwać i kontrolować przy pomocy smartfona, korzystając z aplikacji "Car-Net e-Remote". Zalicza się do nich m.in. możliwość ładowania akumulatora, aktywowanie klimatyzacji czy też wskazanie ostatniej pozycji parkowania. Passat GTE w wersji sedan kosztuje 173.490 zł, a w wersji Variant – czyli kombi – o 3.000 zł więcej.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: