SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Scirocco przeszedł delikatny facelifting - ZDJĘCIA

Volkswagen Scirocco przeszedł delikatny facelifting - ZDJĘCIA

17.02.2014, godz. 12:48
Volkswagen Scirocco facelifting
foto: Volkswagen

Wszyscy, którzy liczyli na poważną modernizację Volkswagena Scirocco, mogą poczuć się rozczarowani. Liftng popularnego sportowego auta z Wolfsburga jest bardzo delikatny i praktycznie nie wnosi nic nowego, bo odświeżenie odnosi się raczej do subtelnych detali i poprawie osiągów. Oficjalny debiut odmłodzonego Scirocco odbędzie się na marcowym 84. Salonie Samochodowym w Genewie.

Volkswagen Scirocco obecnej generacji w światowej sprzedaży funkcjonuje od 2008 roku. Nic więc dziwnego, że Niemcy zdecydowali się na odświeżenie tego modelu. Oczekiwania klientów wobec tego auta były jednak zdecydowanie większe, niż to co producent przygotował na genewskie targi. Plotki głosiły, że VW szykuje całkowicie nową ewolucję, a teraz okazuje się, że Scirocco zostało tylko odświeżone.

Auto ma zmodyfikowany zderzak przedni (inspirowany formą Golfa 7) i lekko przestylizowaną atrapę chłodnicy. Najbardziej widoczne zmiany sięgnęły wyglądu przednich reflektorów, które są teraz biksenonowe ze zintegrowanymi światłami LED do jazdy dziennej (wcześniej LED-y były wstawione w zderzak). Z tyłu styliści poprawili klosze lamp z wykorzystaniem świetlnej technologii LED oraz lekko przestylizowali klapę tylną oraz zderzak. Bardzo podobne modyfikacje obejmują topową odmianę Scirocco R, która ma nieco agresywniejsze formy zderzaków. Jak to bywa w przypadku liftingów pojawią się nowe kolory nadwozia i poprawione wzory obręczy kół. We wnętrzu pojawi się inna kierownica i kratki nawiewów, a na szczycie konsoli centralnej zainstalowany nowy zestaw dodatkowych wskaźników.

Przeczytaj też: Bardzo mocny Volkswagen Golf R już w polskiej sprzedaży - ZNAMY CENNIK

Pod względem mechanicznym jest parę poprawek. Każda wersja silnikowa (poza Scirocco R) otrzyma już w standardowym wyposażeniu system start/stop oszczędzający paliwo. Gamę silnikową wzmocniono o dodatkowe konie mechanicze. Pierwszy motor 1.4 TSI generuje 125 KM (+3 KM) lub 180 KM (+20 KM). Kolejny 2.0 TSI oferuje 220 KM (+10 KM), a w najmocniejszej wersji R 280 KM (+15 KM). Wysokoprężne 2.0 TDI to natomiast 150 KM (+10 KM) a także 184 KM (+7 KM). Napęd nadal przekazywany będzie na oś przednią za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub zautomatyzowanej przekładni dwusprzęgłowej DSG.

Odświeżony Volkswagen Scirocco pojawi się w europejskich salonach już w sierpniu tego roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: