SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen T-Cross Breeze: crossover bez dachu

Volkswagen T-Cross Breeze: crossover bez dachu

01.03.2016, godz. 15:11
Volkswagen T-Cross Breeze
Volkswagen T-Cross Breeze foto: Volkswagen

Inżynierowie z Niemiec najwyraźniej pozazdrościli Anglikom. Na Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentowali koncepcyjnego crossovera z odkrytym nadwoziem, który wyglądem przypomina Range Rovera Evoque Cabrio. Pojazd z czasem ma przerodzić się w odmianę produkcyjną i wzbogacić klasę nietypowych samochodów postawionych nieco wyżej nad ziemią.

Okazuje się, że nawet przewidywalny w swoich działaniach Volkswagen, potrafi zaskoczyć fajnym pomysłem. Inżynierowe zbudowali lifestylowe auto koncepcyjne o nazwie T-Cross Breeze. Pozbawiony stałego dachu samochód, posiada wysoki prześwit i umieszczone wyżej nad ziemią fotele, aby łatwiej obserwować to, co dzieje się na drodze. Konstrukcja posiada miękki, elektrycznie składany dach i jest przewidziana dla 4 osób.

Zobacz też: Volkswagen up! po liftingu 2016 z silnikiem turbo

Wnętrze przedstawia się nieco futurystycznie. Obsługa niemal zupełnie obywa się bez tradycyjnych przycisków, pokręteł i włączników. Pomysł ten nawiązuje koncepcją do prototypowego Volkswagena BUDD-e, przedstawionego międzynarodowej publiczności podczas targów CES w Las Vegas.

- Rok 2016 będzie dla Volkswagena rokiem nowego otwarcia. T-Cross daje przedsmak tego, jak będą wyglądać nowe modele Volkswagena. Mocno wzbogacimy przede wszystkim naszą paletę SUV-ów i będziemy oferować samochody tego typu w każdym ważnym segmencie rynku - powiedział Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen.

Źródło: Volkswagen
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: