SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Volkswagen Taigun: mały SUV wejdzie do produkcji - ZDJĘCIA

Volkswagen Taigun: mały SUV wejdzie do produkcji - ZDJĘCIA

25.07.2013, godz. 10:14
Volkswagen Taigun
foto: Volkswagen

Moda na SUV-y sprawiła, że niemal w każdym segmencie aut musi się pojawić coś, co ma kształt bulwarowej "terenówki" lub jest określane właśnie jako Sport Utility Vehicle. Volkswagen po raz kolejny poszerza swoją ofertę dotyczącą tego typu pojazdów o Taiguna - młodszego brata powszechnie znanego Tiguana. Czy miejskie autko o specyficznym wyglądzie okaże się być bestsellerem?

Volkswagen oficjalnie potwierdził informację, że nowy Taigun wejdzie do produkcji seryjnej - według planów niemieckiego koncernu nowy model ma trafić na rynek w 2016 roku.

Taigun został pokazany światu po raz pierwszy w roku 2012 podczas targów motoryzacyjnych w Sao Paulo w Brazylii. Mały SUV bazuje na tej samej płycie podłogowej, na której został oparty model Up!. Już ta informacja daje nam do zrozumienia, iż mniejszy brat Tiguana będzie wyposażony tylko i wyłącznie w przedni napęd.

>>> Newport Range Rover Convertible: terenowy kabriolet - WIDEO <<<

Pomimo identycznego rozstawu osi (2470 mm) w stosunku do niemieckiego malca, Taigun będzie miał nadwozie o 51 mm dłuższe, jednak prawdopodobnie nie przełoży się to na duży wzrost ilości miejsca dostępnego dla pasażerów. Paleta jednostek napędowych obejmuje trzycylindrowe silniki benzynowe oraz motory wysokoprężne, które będą oferowane z manualnymi skrzyniami biegów lub z dwusprzęgłowymi przekładniami automatycznymi.

Nowy model niemieckiego producenta będzie wytwarzany w fabryce w Sao Paulo (Brazylia), w Pune (Indie), a także w Kałudze (Rosja).

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: